Gündem

Kandilli Rasathanesi Verilerine Göre Son Depremler

Kandilli Rasathanesi 8 Mart 2020’de gerçekleşen son deprem verilerini yayınladı.  Bu sabah  07.21’de Yalova açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Son günlerde ülkemizde yaşanan ve acı kayıplara yol açan depremlerin ardından meydana gelen 3.8’lik deprem korkuttu.

AFAD ise ; 17.36’da Marmara Denizi’nde 3,6 şiddetinde Yalova’ya 0,68 kilometre uzaklıkta ve 7,03 kilometre derinlikte bir depremin daha meydana geldiğini belirtti.

Kandilli Rasathanesi Son Deprem Verilerini Açıkladı

Deprem Yalova haricinde Kocaeli ve İstanbul’da da hissedildi. Deprem kuşağında bulunan Türkiye’de son zamanlarda acı kayıplara yol açan depremler meydana geldi. Son olarak Elazığ ve Manisa-Akhisar depremleriyle sarsılan ülkemizde bu sabah Yalova açıklarında meydana gelen Kandilli Rasathanesi tarafından şiddeti 3.8 olarak belirlenen deprem paniğe neden oldu. Ardından 17.36 da tekrar 3.6 şiddetinde deprem meydana gelmesi paniği artırdı. Depremin şiddeti 4’ün altında olmasına rağmen pek çok kişi tarafından daha şiddetli hissedildi. Yalovalılar korku ile sokaklara çıktı. İstanbul’da oldukça şiddetli hissedilen depremin ardından pek çok kişi yaşadıkları korkuyu sosyal medya aracılığıyla paylaştı.

Kandilli Rasathanesi Verilerine Göre Son Depremler

Geçtiğimiz aylarda önce Manisa- Aksihar sonrasında Elazığ depremlerinin yaşanması, Akhisar’daki ve Elazığ’daki çoğu vatandaşımızın hala çadırlarda yaşaması üzerine konuşulurken bugün Yalova’da meydana gelen depremler yeni korkulara neden oldu. Türkiye’nin pek çok ilinde özellikle de İstanbul’da eski,hasarlı,depreme dayanıksız pek çok binanın olması da ayrıca düşündüren bir konu.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), tarafından da  merkez üssü Marmara Denizi’nin Yalova açıkları olan 3,7 şiddetinde deprem meydana geldiği belirtildi. EMSC daha sonra depremin büyüklüğünü 4,3 olarak güncelledi. Yalova açıklarındaki depremin büyüklüğünü AFAD 3,9, Kandilli Rasathanesi ise 3.7 olarak açıkladı. Depremde herhangi bir can ve mal kaybının olmaması sevindirdi.

İstanbul’dan da hissedilen deprem Yalova, Kocaeli ve İstanbullulara 17 Ağustos 1999 depremini hatırlattı. Olası bir İstanbul depreminin habercisi olup olmadığı tartışılan depremlerin verileri Kandilli Rasathanesi tarafından açıklandı. Ayrıca Kandilli Rasathanesi 8 Mart 2020’de meydana gelen son depremlerin bilgilerini yayınladı.

Kandilli Rasathanesi Verilerine Göre Son Depremler

Verilere Göre En Son Meydana Gelen Bazı  Depremler

Yalova’da meydana gelen depremler haricinde Kandilli Rasathanesi verilerine göre Malatya’nın Pütürge ilçesinde 3.6, Elazığ Sivrice’de 2.2,Ege Denizi’nde 1.6, Manisa Akhisar’da 1.3, İzmir Kiraz’da 1.2 ve Manisa Akhisar tekrar 1.8 ve 1.9 büyüklüğünde depremler meydana geldiği belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı