Gündem

Karantinadaki İtalyanlar Balkonda Şarkı Söylüyor

Corona virüsü salgını tüm hızıyla yayılmaya ve can almaya devam ederken, dünyada ilginç gelişmeler de yaşanmaya başlıyor. Virüsün en çok yayıldığı ikinci ülke olan İtalya’da, sokağa çıkma yasağı uygulandı. İtalyan halk birbirine umut ve güç vermek adına balkona çıkıp şarkılar söyledi, “kimse pes etmesin” diye birbirlerine seslendi.

Corona virüsü sebebiyle evlerinde kalmak zorunda olan İtalyanlar, virüsün en çok etkilediği ikinci ülke olarak biliniyor. 24.747 kişinin virüs ile enfekte olduğu bildirilen İtalya’da, 1809 kişi hayatını kaybetti. 2.335 kişinin sağlığına kavuşması sevindirse de durumu kritik olan pek çok hasta mevcut. Bu sebeple sokağa çıkma yasağının ilan edildiği İtalya’da, umutların tükenmemesi adına önemli bir adım atıldı. Yerel halk balkona çıkarak şarkı söyledi, birbirlerine güç vermek için güzel bir dayanışma örneği sergiledi.

Napoli ve çevresinde gerçekleşen olayda futbol maçlarında söyledikleri şarkıyı karantina altında olma durumlarına göre uyarlayan İtalyanlar, balkonlara çıkıp karşılıklı şarkı söyledi. Evde kalacaklarını, kimsenin pes etmemesi gerektiğini söyleyen halk, haydi Napoli’ye gel diyerek ritim tuttu.

Corona Virüsü Sebebiyle İtalya’da Sokağa Çıkma Yasağı

Corona virüsü salgınını çok ciddiye alan İtalyan hükümeti, virüsün hızla yayılmasını engellemek adına hızla tedbir almaya başladı. Virüsün çok kısa süre içerisinde en çok yayıldığı ikinci ülke olma özelliğini taşıyan İtalya, insanların yalnızca yiyecek alışverişi, iş ve hastaneye gitme sebebiyle evden çıkmalarına izin veriyor. Bunun dışında halkın evden ayrılmasına izin verilmiyor. 

Karantinadaki İtalyanlar Balkonda Şarkı Söylüyor

Corona Virüsü Son Durum

Corona virüsü salgını sebebiyle 169,387 kişi virüs ile enfekte oldu. Bu kişilerden 6,513’ü hayatını kaybederken, 77,257 kişi koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, Türkiye’yi de etkiledi. Türkiye’de toplam 18 kişide tespit edilen Corona virüsü rakamlarının hızla artmasından endişe ediliyor. En son Umre’den dönen 10bin kişi KYK yurtlarında karantina altına alınmıştı. Hızlı bir süre içerisinde yayılan ve oldukça yüksek bulaşıcılık oranı bulunan virüs, endişe yaratmaya devam ediyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı