Gündem

Kıbrıs’ta Corona Virüsü Görüldü!

Corona Virüsü şimdiden 110 ülkeyi etkisine aldı. Dünyayı saran virüs şimdi de Kıbrıs’ta tespit edildi.

Corona Virüsü 2 ay gibi bir sürede 110 ülkede 100 binden fazla kişiyi etkisine aldı. Bütün dünyayı tehdit eden virüs, son olarak Kıbrıs’ta görüldü.

Kıbrıs’ta Tespit Edilen 2 Vaka Var!

Güney Kıbrıs’ta 2 kişide Corona Virüsü tespit edildi. Corona Virüs tespit edilen 2 kişiden birinin kısa bir süre önce Kuzey İtalya’dan ülkeye giriş yaptığı, diğerininse İngiltere’den geldiği belirtildi. Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde görülen vakaların ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırında da güvenlik önlemleri yoğunlaştırıldı.

Corona Virüsü Tüm Avrupa’yı Tehdit Ediyor

Corona Virüsü tüm Avrupa’yı etkisine aldı. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da iki kişinin corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Almanya’daki ölümlerin açıklanmasının ardından corona virüs nedeniyle ölüm vakası yaşanan AB ülkesi sayısı 4’e yükseldi.

İspanya’da yaşanan son 3 ölüm vakasıyla beraber ülkede corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 28’e yükselirken Madrid’te okullar tedbir amacıyla 15 gün süreyle tatil edildi.

Corona Virüsü’nden en çok etkilenen Avrupa ülkesi olan İtalya’da ölü sayısı 366’dan 463’e yükselirken, virüsten etkilenen kişi sayısının da 7375’ten 9172’ye ulaştığı açıklandı.

Kıbrıs'ta Corona Virüsü Görüldü!

Suudi Arabistan’dan Corona Virüsüne İlginç Tedbir

Suudi Arabistan, Corona Virüsü’nün yayılmasını önlemek amacıyla ilginç bir tedbiri hayata geçirdi. Suudi Arabistan’a giden kişilerin medikal geçmişlerini ve güncel sağlık durumlarını açıklamayı reddetmeleri durumunda bu kişilere 133 bin dolar para cezası verilecek. Suudi Arabistan’da alınan bir diğer önlem ise 14 ülkeye seyahat yasağı getirilmesi olmuştu.

Çin’de Corona Virüsü Hastalarının Kaldığı Otel Çöktü

Talihsiz bir haber de Çin’den geldi. Dünya üzerinde en çok etkilen ülke olan Çin’de koronavirüs hastalarıyla yakın temasta bulunan kişilerin tecrit altında tutulduğu 80 odalı Xinjia Express isimli otelde 70 kişi kalıyordu. Çöken otelin enkazından 49 kişi kurtarıldı. Kurtarılan kişiler arasında 2 yaşında bir erkek çocuğu olduğu haberi de geldi.

Binanın çökme nedeni henüz belirlenemedi ancak görgü tanıkları bina çökmeden önce patlama sesi duyulduğunu ifade etti. Şinhua Haber Ajansı’nın haberine göre otelin giriş katında yenileme çalışmaları yapılıyordu. Çöken otelle alakalı can kaybına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı