Gündem

Kim Milyoner Olmak İster? FEMUR Sorusu!

Merve Gözüm isimli yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster? isimli bilgi yarışmasında karşısına çıkan soruya çok şaşırdı. Bilgi yarışmasında sorulan’’ Femur Nedir?’’ sorusu seyirciler tarafından oldukça merak konusu oldu.

ATV ekranlarında yayınlanan ve ekranların severek ve beğenerek izlendiği bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster? 20 nisan 2020 pazartesi günü yayınlanan bölümünde yarışan Merve Gözüm isimli yarışmacı 7 bin 500 TL değerindeki soruda takılı kaldı.

Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulan yarışmada Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasının 6.soru olan ‘’Femur nedir?’’ sorusu oldu.

Kim Milyoner Olmak İster? İzleyicilerinin de cevabını merak ettiği soru için yarışmacı Merve Gözüm telefon joker hakkını kullanmak istedi. Yarışmacı telefon joker hakkını kuzeni Kadir Akbay’ı arayarak kullandı. Ne yazık ki yarışmacının kuzeni Kadir Akbay bu soruya doğru cevap veremedi. Kim Milyoner Olmak İster?  yarışmasını izleyen yarışmacılar ‘’Femur Nedir?’’ sorusunu araştırmaya başladı. İşte o çok merak edilen ‘’Femur nedir?’’ sorusunun cevabı,

Femur Nedir?

A) Uyluk Kemiği

B) Göğüs Kafesi

C) Kafatası

D) Leğen Kemiği

Sorunun doğru cevabı A şıkkında bulunan uyluk kemiği olacak. Femur olarak da bilinen uyluk kemiği, kalçanın ve dizin bir bölümünde yer alır.

Uyluk Kemiği olarak da bilinen Femur memelilerin vücutlarındaki en uzun ve en hacimli kemik olma özelliğini de taşır.

Femur kelimesi Latince bir kelimedir ve Latince’de ki karşılığı uyluk’tur.

Femur kemiği vücutta bulunan en güçlü kemiktir, fakat bu kemiğin kırılması ciddi bir sağlık problemlerine yol açabilir.

Bu kemik ancak şiddetli bir darbe, araç kazaları, yüksekten düşme ve silah yaralanmalarında kırılma durumları görülebilir.

ŞEKİL BOZUKLUĞU GÖRÜLEBİLİR

Uylukta belli bir şekil bozukluğu, şişlik ve morarma varsa kırık teşhisi koyulabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı