Gündem

KKTC’de Corona Salgını Nedeniyle Sokağa Çıkma Yasağı!

Corona virüs salgını tüm dünyada pandemi halini aldı. Virüsün yayılmasını engellemek ve daha az insanın enfekte olmasını sağlamak için evde kalınması konusunda yetkililer tarafından uyarılar yapılıyor. Virüsün bulaşıcı etkisinin yüksek olması sebebiyle dünya genelinde çok hızlı yayılmaya devam ediyor. Pek çok ülkede virüs kontrolden çıkmış durumda. Hastanelerde yer bulunamadığı için İtalya ve İspanya gibi ülkelerde hastalar arasında seçim yapılması gerekiyor.

Birçok ülke salgını kontrol altına almak için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu sayede virüsün yayılma hızının azaltılması amaçlanıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’de sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini açıkladı. Hükümet 15 farklı yerleşim yerinde sokağa çıkma yasağının geçerli olduğunu duyurdu.

Sokağa Çıkma Yasağı 7 Gün Sürecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Dipkarpaz bölgesinde görev yapan bir servis şoföründe corona virüs testi pozitif çıktı. Ardından hastalığın hızlı bir şekilde yayıldığı öğrenildi. Kısa sürede pek çok kişide virüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındıkları öğrenildi. Durum korkutucu bir hal almaya başladığı için 15 farklı yerleşim yerinde 7 gün boyunca uygulanacak tam sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar sosyal medya hesabından konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bugün saat 14:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu belirtildi. Bir süredir bölgede kısmi sokağa çıkma yasağı vardı ancak vakaların artmasının ardından tam sokağa çıkma yasağı olarak değiştirildi. Tam sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan yerleşim yerleri;Ziyamet, Dipkarpaz, Balalan, Kaleburnu, Esenköy, Kuruova, Yeşilköy, Sipahi, Gelincik, Yenierenköy, Boltaşlı, Adaçay, Derince, Avtepe ve Taşlıca olarak açıklandı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı