Gündem

KKTC’de Koronavirüsten İlk Ölüm Gerçekleşti

Yavru vatan Kıbrıs da alınan tüm önlemlere rağmen Koronavirüs vakalarını engelleyemeyen ülkeler arasına dahil olmuş durumda. Yurtdışından gelen turistlerden kaynaklanan vakalarla ilgili test çalışmalarına aralıksız devam eden KKTC’den Koronavirüs kaynaklı ilk ölüm haberi ise bugün geldi.

Hastanın kimliği belli oldu

KKTC Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ölen hasta, Koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu karantina altında tutulan 67 yaşındaki bir erkek Alman turist. Öte yandan ölen turistin halihazırda devam eden KOAH ve yüksek tansiyon gibi rahatsılıklarının var olduğu da elimize ulaşan bilgiler arasında yer alıyor.

Malum olduğu üzere Koronavirüs salgını çoğunlukla devam eden hastalığı olan yaşlılarda ölümle sonuçlanıyor. KKTC’de yaşanan bu ölümlü vaka da bu durumu teyit eden bir diğer gelişme olarak kayıtlara geçti.

Geçtiğimiz gün bakanlığın web sitesinden yayınlanan duyuruda toplam 645 şüphelinin test edildiği, bu vakaların 57’sinin ise Korona pozitif teşhisi konulduğu belirtildi. Her geçen gün sayının artması sonucu KKTC de tıpkı ana vatan Türkiye gibi radikal bir dizi önlemi hayata geçirmeye karar vermiş bulunuyor.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, geçtiğimiz gün basın mensuplarına verdiği demeçte ülkenin Ziyamet, Balalan, Esenköy, Yeşilköy, Gelincik, Boltaşlı, Derince, Taşlıca, Avtepe, Adaçay, Yenierenköy, Sipahi, Kuruova, Kaleburnu ve Dipkarpaz bölgelerinde halihazırda uygulanan kısmî sokağa çıkma yasağının tam sokağa çıkma yasağı seviyesine yükseltildiğini belirtmişti. Buna göre adı anılan bölgelerde oturan vatandaşlar sadece yetkili kurumlardan izin alarak, aslî ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkabilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı