Gündem

Korona Virüsüne Yakalanan İngiltere Başbakanı Hastaneye Kaldırıldı!

İngiltere Başbakanı da Korona virüsüne yakalandı. Yüksek ateş şikayeti üzerine apar topar hastaneye kaldırıldı.

Hastanede yapılan muaniye ve test sonucu Pozitif çıkan  Başkan Boris Johnson, Açıklamalarda bulundu.

Karantina sürecine alınan Johnson, geçtiğimiz günlerde sağlık durumu hakkında yapmış olduğu açıklamada, “Şuan kendimi daha iyi hissediyorum ve 7 günlük izolasyonumu bitirmiş olmama rağmen ne yazık ki semptonum halen devam ediyor. Semptom’um küçük ve ateşim hala geçmedi” ifadelerine değindi.

İNGİLTERE’DE VEFAT EDENLERİN SAYISI ARTIYOR

Bir diğer yandan, İngiltere Sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, can kaybı 4bin 314’ten 4 bin 935’e çıktı, vaka sayısı ise 5bin 904 artarak 47bin 807 oldu. Son 24 saatte olanlar ise 12bin 525 test yapılırken, toplam test sayısında da 195bin 525’e yükseldiği tespit edildi. Ülkede, kısmi karantina kararının etkilerini görmeye ve daha önce vaka ile ölü sayısının birkaç haftada artmaya devam etmesi bekleniyor.

PRENS CHARLES İLE SAĞLIK BAKANI HANCOCK İYİLEŞME GÖSTERDİ

İngiltere’de tahtın yeni varisi Galler Prensi Charles’in 25 Mart’ta, Sağlık bakanı ise 27 Mart’ta yapılan test sonucu Kovid-19 olduğu tespit edildi. Prens Charles ile Matt Hancock’un tedavilerinin ardından taburcu edildi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TAZİYE, İNGİLİZ MEVKİDAŞINI ARADI

Dışişleri Bakanımız olarak görev yapmakta olan Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı olarak görev yapmakta olan Dominic Raab ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bilgisini aldık. Görüşmelerde ise, corona virüsü testi pozitif çıkan ve hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson için geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı