Gündem

Koronadan Son 24 Saatte Neler Olmadı Ki ?

Ülkemizin çeşitli yerlerinden acı haberler yükselirken, sizlerin tüm haberleri takip etmenizi kolaylaştırmak için hepsini bu başlıkta derledik.

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Açıklıyor. Yeni Tip Koronavirüsü ile yani diğer bir adıyla Kovid-19 mücadelesi kapsamında, birçok büyükşehir ve Zonguldak iline giriş-çıkışın 2 hafta süreyle durdurulduğunu, Doğum tarihi 01 Ocak 2000’den sonra olan gençlerin ve çocukların geçici olarak sokakta bulunmaları yasaklandı.

Bir diğer açıklamada ise Korona belasına karşı tutumun kararlılıkla devam ettiği vurgulandı.

Tüm Korona vakalarından önce, Korona henüz türkiyede değilken hazırlıklar yapılmaya başlanmasının olumlu etkilerinden bahsedildi.

Vaka sayısı diğer ülkelere göre daha az!

Özellikle her bireyin kendini karantinaya almasının daha yararlı olacağına değinildi.

Geçici süreyle 30 Büyükşehire girişlerin ve çıkışların, sık sık akciğer rahatsızlıkları görülmesi sebebiyle belli istisnalar harici araç giriş çıkışına kapatıldığı. Özellikle Zonguldakta bu önemlerin daha fazla olduğu bildirildi.

Bir diğer önlem ise “Maske takmak artık tercih değil, zorunlu oldu!”

Sokaklar dahil olmak üzere kamuya ait yerler de toplu durulmayacak, herkes birbirine mesafeli olarak hareket edecektir.

Bir diğer yandan ise Dr. Cemil Taşçıoğlu Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yaptığı sırada Koronaya yakalandı! Tedavisi devam etmekte iken vefat eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’un tedavi gördüğü hastaneye kendi ismi koyuldu. Doktor bu hastanede 30 yıldır görev yapmakta olduğu açıklandı.

Erdoğan’ın açıkladığı önlemler tüm şehirlere genelge şeklinde gönderildi.

Artık çoğu toplantı video konferans ile yapılmaya başlandı. Bunlara bir örnek ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nın Bilim Kurulu Toplantısını video konferansı ile yapması oldu.

Son 24 saatte ise 16 bin 160 test yapıldığını vurgulayan Koca, yapılan test sayısının 141 bin 716, toplam vaka sayısının ise 20 bin 921 olduğunu açıkladı.

THY Son Haberlerinde iç hat seferlerini durdurduğu açıklandı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) iç hat seferlerinin 20 Nisan’a kadar durdurulduğu bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapmakta olan Murat Kurum, vatandaşların ödeme zorluğu oluşmaması amacıyla 300 bin konutun 742 milyon liralık taksitini 3 ay ertelendiğini vurguladı.

İspanya ve İtalya’ya gönderilen yardımlara ilişkin Çelik, “Vatandaşımızın ihtiyacı olan bir şeyi vatandaştan esirgeyip yurt dışına göndermiyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Medya İşçilerinin Sendikası olan (Medya-İş), basın çalışanlarının da görevi başında olduğunu belirttiği gibi, vatandaşlara da “Evde kal haber olma” çağrısında bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı