Gündem

Koronavirüs Afyon

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Türkiye’nin her ilinde yayılmaya başladı. Ülkeye geç gelmesine rağmen tedbirlere uyum sağlanmaması sebebiyle vatandaşlar arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Yetkililer her fırsatta vatandaşlara evde kalmaları yönünde uyarılar yapıyorlar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından güncel olarak vaka ve ölüm oranları hakkında açıklamalar yapılıyor. Bu süreçte hazırlanan şeffaf tablo sayesinde il bazında virüsün dağılımını görmek mümkün. Genellikle büyük ve kalabalık şehirlerde riskin daha fazla olduğu biliniyor. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerde hem vaka hem de ölüm sayılarının giderek artması vatandaşları korkutmaya başladı. Diğer illerde de gerekli önlemlere uyulmadığı takdirde vaka ve ölüm sayısının artabileceğinden endişe ediliyor.

Afyon’da Vaka Sayısı Belli Oldu

afyon koronavirüs

Tüm ülkede gerekli önlemler alınmaya devam ediliyor. Alınan önlemlere rağmen vaka sayısı arttığı için süreç endişe verici olarak ifade ediliyor. Yetkililer il bazında yaptıkları incelemeler sonrasında gün ve gün vaka sayısı araştırmalarını sıklaştırdılar.

Hastalanan vatandaşlar dışında iyileşerek taburcu olan kişilerin de sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. İl genelinde şimdiye kadar koronavirüs testi yaptırarak pozitif çıkmış hasta sayısının 11 olduğu belirlendi. Bu kişiler karantina altında tedavi ediliyor. Yakın çevreleri ve son 14 gün içerisinde yakın ilişki kurdukları kişilerin belirlenmesi ve gerekli testlerin yapılması için çalışmalar devam ediyor. Şehirde vaka sayısının alınan önlemlere uyulmaması halinde artabileceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı