Gündem

Koronavirüs Ağrı

Çıkış noktası Ağrı olarak bilinen ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ciddi bir salgın olarak karşımıza çıkıyor. Dünya Sağlık Örgütü durumun ciddiyeti üzerine tüm dünyada salgını pandemi olarak ilan etti. Küresel bir salgınla mücadele eden dünyada ölüm ve vaka sayıları artmaya devam ediyor. Henüz salgınla mücadele için bir aşı ya da tedavi yöntemi kanıtlanmadı. Bu süreç içerisinde bilim insanları tarafından aşı ve tedavi üzerine çalışmalar devam ediyor.

Koronavirüs salgını pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de görüldü. Görüldüğü ilk andan itibaren gerekli önlemler alındı. Önlemlerin esnetilmesi, gerekli ciddiyetin gösterilmemesi ve bu süreçte insanların sosyal mesafeye önem vermemeleri gibi çeşitli sebeplerden dolayı virüs ülkemizde hızla yayılmaya başladı. Yapılan açıklamalara göre ülkenin her bölgesinde virüsün olduğu ve tehlikenin giderek büyüyebileceği ifade ediliyor.

Ağrı’da Vaka Sayısı Açıklandı

ağrı koronavirüs

Türkiye’de artan koronavirüs vakalarının sayısı şeffaflık içerisinde açıklandığı biliniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu süreç içerisinde vaka ve ölüm sayılarının güncel olarak açıklandığını ifade etmişti. Ağrı’da vakaların hızla arttığı iller arasında yer alıyor. Bölgede şimdiye kadar test yapılıp pozitif sonuç belirlenen 29 kişinin olduğu biliniyor. Hasta olduğu tespit edilen kişiler hastanelerde kontrol altına alındılar. Tedavileri devam edenler arasında herhangi bir ölüme rastlanmadı. Virüs tespit edilen kişiler gözetim altında tutuluyor. Yakın çevreleri ve 14 gün içerisinde temas kurdukları herkesin tespit edilmesi ve gereken önlemlerin alınması planlanıyor. Şehirde virüsün kontrol altına alınması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı