Gündem

Koronavirüs Amasya

Koronavirüsler geniş bir virüs ailesinden oluşur. Virüslerin mutasyona uğramaları çok sık rastlanan bir durum olmamakla birlikte tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Yeni tip koronavirüsün vahşi hayvanlardan insanlara geçtiği ve bu sırada mutasyona uğradığı düşünülüyor. Yeni bir virüs olmasından dolayı virüs hakkında bilgiler çok yeni. Bilim insanları her geçen gün elde edilen yeni verileri insanlarla paylaşmaya devam ediyorlar. Hastalığın kesin bir tedavisi ya da aşısı bulunmuyor. Bu süreçte virüsün tedavi edilmesi için dünyanın pek çok noktasında denemeler ve araştırmalar devam ediyor.

Koronavirüs Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra bulaşıcılık oranının yüksek olması sebebiyle tüm dünyaya yayıldı. Virüs yakın temas sebebiyle bulaşıyor.

Amasya’da Vaka Sayıları Açıklandı

koronavirüs amasya

Koronavirüs kısa sürede ülkemize de yayıldı. Alınan tedbirlere rağmen ülkenin her bölgesinde virüsün olduğu ve enfekte olan hastalarının tedavilerinin devam ettiği belirlendi. Ülkemizde virüsle mücadele devam ediyor. Yetkililer vatandaşlara mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları yönünde uyarılar yapıyorlar.

Her ilde vaka sayıları açıklanmaya devam ediyor. İl bazlı açıklamalarda Amasya’da vaka sayısı belirlendi. Şimdiye kadar şehirde 29 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi. Tedaviye alınan kişilere karşılık çevrelerinde temas ettiği kişilerinde testleri yapılıyor. Şehirde sosyal izolasyonun ve mesafenin önemi her seferinde hatırlatılıyor. Tedavi altında olan vatandaşlara karşılık virüs nedeniyle şimdiye kadar şehirde herhangi bir ölüm yaşanmadı. Şehre giriş ve çıkış noktalarında kontroller gerçekleştiriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı