Gündem

Koronavirüs Antalya

Koronavirüs son dönemlerde dünyanın gündem sıralamalarında ilk sırayı almış durumda. Dünyanın mücadele ettiği virüs salgını hakkında her gün yeni bilgiler ortaya atılıyor. Mutasyona uğradığı için yeni bir virüs olarak kabul ediliyor. Bu süreç içerisinde bilim insanları tarafından virüsü tanımak ve yeni tedavi yöntemleri geliştirmek için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Dünya çapında 1 milyona yakın kişinin hastalıktan enfekte olduğu ve 50 binden fazla insan hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Bazı ülkelerde durum kontrolden çıkmış durumda. Pek çok insanın enfekte olması, sağlık sisteminin yetersiz olması ve belirlenen yöntemlere karşı çıkılması sürecin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Ölüm oranlarının bir süre daha artması bekleniyor.

Antalya Vaka Sayıları Açıklandı

Koronavirüs salgını ülkemize geç gelmesine rağmen kısa sürede pek çok kişinin enfekte olmasının önüne geçilemedi. Sosyal izolasyonun sağlanmaması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi ve temel hijyen kurallarının atlanması bulaşıcılık oranı yüksek olan hastalığın daha fazla yoldan çıkmasına neden oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre ülkenin her noktasında hastalığın bulunduğu ve enfekte olan kişi sayısının yapılan testler sonucunda hızla arttığını ortaya koydu. Antalya’da virüsten olumsuz etkilenen şehirler arasında yer alıyor. Büyük şehir olması ve kalabalık olması durumun daha korkunç bir boyut almasına neden oldu. Antalya’da her geçen gün artan pozitif sayısı şimdilerde 102 olarak açıklandı. Şehirde koronavirüs sebebiyle ölüm sayıları da açıklandı. Şimdiye kadar 4 hastanın hayatını kaybettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı