Gündem

Koronavirüs Ardahan

Dünyanın küresel bir kriz olarak kabul ettiği ve bu süreç içerisinde toplu olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını ciddi bir sorun halini aldı. 1 milyona yakın insanın enfekte olduğu belirlendi. 50 binden fazla insanın hayatını kaybetmesi durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Her gün yapılan test sayılarının artırılması sonucunda pozitif sonuç alan binlerce insan var.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve vahşi hayvanlardan insanlara bulaştığı düşünülen bu virüs mutasyona uğradığı için hakkında henüz yeterli bilgiye ulaşılamıyor. Bu süreç içerisinde bilim insanları tarafından araştırmalar devam ediyor. Hastalığın şuan kesin bir tedavisi ya da aşısı bulunmuyor. Bu süreç içerisinde çalışmalar sürüyor.

Ardahan’da Vaka Sayısı Belli Oldu

koronavirüs ardahan

Koronavirüs şüphesiyle  hastaneye kaldırılan ve test yapılan binlerce kişinin test sonuçları pozitif çıkarken, ülkemizde de durum pek farklı değil. Ülkemize geç gelmesine rağmen sosyal izolasyon kurallarına uyulmadığı ve tedbirler ciddiye alınmadığı için vaka sayısı her geçen artmaya devam ediyor. Hızla artan ölüm oranları endişe ve paniğin artmasına neden oluyor.

Türkiye’de 20 binden fazla insanın enfekte olduğu ve bu sayının yapılan testlerle birlikte giderek arttığı belirlendi. Ölüm oranlarının artması çeşitli sıkı tedbirlerin alınmasını gerekli kıldı. Ülkenin her şehrinde virüsün ortaya çıktığı açıklandı. Ardahan’da yapılan testler sonucunda bir kişinin hastalığa yakalandığı belirtildi. Sayı az olduğu için kontrol altına almanın daha kolay olacağı düşünülüyor. Bu süreçte vakanın yakınları ve iletişim kurduğu kişilerinde testlerinin yapılması için çalışmalar devam ediyor. Şehirde virüse bağlı bir ölüm henüz yaşanmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı