Gündem

Koronavirüs Artvin

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sadece 3 ay içerisinde tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs can almaya devam ediyor. Pek çok Avrupa ülkesinde durum kontrolden çıkmış durumda. Vaka ve ölüm sayılarının her geçen gün artması endişe ve paniğin artmasına neden oluyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın pandemi olarak ilan edildi. Henüz salgının önüne geçecek bir tedavi ya da aşı bulunmuyor. Bilim insanları dünyanın her bölgesinde aşı çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de de etkisini gösteren salgın kısa sürede binlerce insanın enfekte olmasına neden oldu. Bulaşıcılık oranının yüksek olmadı tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. Ölüm oranları her geçen gün yapılan açıklamalarla birlikte artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük açıklamalarıyla şeffaf bir süreç belirlerken, tehlikeye karşı alınabilecek önlemleri tekrarlıyor.

Artvin’de Vaka Sayısı Açıklandı

koronavirüs artvin

Türkiye’nin her ilinde virüsün aktif olduğu ve her bölgede gerekli önlemlerin alınması gerektiği belirlendi. Artvin’de de vaka sayısı açıklandı. Çeşitli bulgularla ve şüphelerle hastaneye giden ve test yaptıran kişilerin 20’sinde test sonucu pozitif çıktı. Koronavirüse yakalanan kişilerin tedavileri devam ederken sayının artmaması için il genelinde de çeşitli önlemler alınıyor. Pozitif vakaların yakın çevreleri ve son 2 hafta içerisinde iletişime geçtikleri kişilerin belirlenmesi ve test yapılması için çalışmalar başladı. Tedavisi süren vakalar içinde bir ölüm yaşanmadı. Şehirde virüsün kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı