Gündem

Koronavirüs Aydın

Koronavirüs salgını tüm dünyanın kırmızı alarm vermesine neden oldu. Dünyanın her bölgesine yayılan virüs mutasyona uğramış bir tür olduğu için nasıl baş edilebileceği konusunda ortaya atılan bilgiler sınırlı. Bilim insanları bilim laboratuvarlarında gece gündüz virüs hakkında çalışmalar yapmaya devam ediyorlar. Çeşitli ilaç ve aşı çalışmalarının yapıldığı, zaman zaman umut verici bilgilerin gelmesine rağmen henüz kesin bir sonuç alınmadığı biliniyor.

Vahşi hayvanlardan insanlara geçtiği ve sonrasında mutasyona uğradığı için tehlikeli ve bilinmez bir boyuta ulaştığı ifade ediliyor. Koronavirüs sebebiyle enfekte olmuş 1 milyona yakın insan olduğu biliniyor. Ölüm sayılarının her geçen gün artmasıyla birlikte 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği belirlendi.

Aydın’da Vaka Sayısı Kaç Oldu?

koronavirüs aydın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda virüsün ülkenin her şehrine yayıldığını açıklamıştı. Tehlikenin ülkenin her bölgesi için geçerli olduğunun altı çizildi. Ülkede virüsün yayılmasını engellemek için çeşitli önlemler alınıyor. Vatandaşlara her fırsatta mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması konusunda uyarılar yapılıyor. Büyük ve kalabalık şehirlerin risk bakımından daha yüksek oldukları özellikle belirtildi.

Ege bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Aydın’da da vaka sayısı açıklandı. Şehirde yapılan testler sonucunda 20 kişinin virüse yakalandığı ortaya çıktı. Virüs tespit edilen kişiler gözetim altına alınırken tedavilerine başlandı. Şehirde virüse bağlı olarak 1 kişinin de hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Tedavileri devam eden hastaların yakın çevreleri de her ihtimale karşı gözetim altına alındı. Şehirde virüs salgınının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı