Gündem

Koronavirüs Balıkesir

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın her bölgesinde ölü ve vaka sayıları arttığı için salgının önüne geçilemeyeceği yönünde endişe devam ediyor. Salgın devam ederken bilim insanları tarafından çeşitli ilaç ve tedavi kombinasyonları üzerinde çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Dünyayı etkisi altına alan salgın ülkemizde de etkisini sürdürüyor. Kısa sürede binlerce insanın enfekte olmasına neden oldu. Her gün şeffaflık içinde yapılan açıklamalarda ölü sayılarının artması endişe verici olarak ifade ediliyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, virüsün bulaşıcılık oranının yüksek olması nedeniyle vatandaşların mecbur kalmadıkça evde kalmaları gerektiğine vurgu yapmış ve herkesi duyarlı olmaya davet etmişti. Hala yapılan gözlemlere göre durumu ciddiye almayan ve sokağa çıkıp kalabalığa karışan insanların olduğu belirlendi. Dün yapılan açıklamalarda 30 büyük şehir için giriş ve çıkış yasağı konularak tedbirlerin genişletildiği belirlendi.

Balıkesir’de Vaka Sayısı Açıklandı

balıkesir koronavirüs

Büyük ve kalabalık şehirlerde vaka ve ölüm sayılarının daha fazla olduğu gözlemlenmişti. Doğal güzellikleri ve iklimi ile pek çok kişinin uğrak noktası olan Balıkesir ilinde virüs salgınından etkilenen 106 kişinin olduğu belirlendi. Bu sayının artmasından endişe ediliyor. Süreç içerisinde tedavileri devam eden hastalardan 6 kişi de hayatını kaybetti. Virüs salgını sürecinde vakaların temas ettiği yakın çevreleri de gözlem altına alındı. Şehirde salgının kontrolden çıkmasından endişe ediliyor. Ölü sayısının artmaması ve salgının bir an önce son bulması için vatandaşlara sık sık evde kalmaları ve sosyal mesafeyi korumaları yönünde çeşitli uyarılar yapılıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı