Gündem

Koronavirüs Bartın

Koronavirüs salgını küresel bir salgın olarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada virüsün bir pandemi haline geldiğini ve herkesin dikkatli olması gerektiğini ifade etmişti. Türkiye’ye virüs salgını diğer ülkelere göre çok geç gelmiş ancak geldikten kısa bir süre sonra tüm ülkeyi etkisi altına almayı başardı.

Virüsle mücadelede ülkemizde de çeşitli önlemler ve tedbirler üzerine çalışmalar yapılıyor. Vatandaşların mümkün olduğunca evde kalmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda birtakım uyarılar var. Bu uyarılara tam olarak uyulmadığı için yapılan tedbir çalışmalarının kapsamının genişletilmesi amaçlanıyor.

Bartın’da Vaka Sayısı Açıklandı

koronavirüs bartın

Türkiye’nin her ilinde koronavirüs salgınının hakim olduğu ancak gerekli önlemlerle üstesinden gelinebileceği yönünde bazı fikirler bulunuyor. Şimdiye kadar binlerce kişi enfekte olurken ölü sayısının her geçen gün artması korku ve endişeyi de artırıyor.

Koronavirüs şüphesi bulunanların en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları ve ardından test yaptırmaları öneriliyor. Bazı taşıyıcıların virüse yakalandıkları ancak herhangi bir belirti vermedikleri için tehlikenin farkına varmadan diğer insanlara bulaştırdıkları da belirtildi. Bu sebeple alınan önlemler her geçen gün biraz daha genişletiliyor.

Bartın’da şimdiye kadar yapılan testler sonucunda pozitif çıkan kişi sayısının 8 olduğu belirlendi. Herhangi bir ölüm vakasının yaşanmaması ise sevindirici haber olarak paylaşıldı. Şehirde salgının büyümesini engellemek için çalışmalar devam ediyor. Virüs tespit edilen kişilerin de bu süreçte karantina altına alındıkları açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı