Gündem

Koronavirüs Bayburt

Çin’in Wuhan kentinde vahşi hayvanlardan mutasyona uğrayarak insanlara geçen koronavirüs yapılan tüm çalışmalara rağmen can almaya devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan salgın için uzmanlar korkutan açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Pek çok Avrupa ülkesinde salgın kontrolden çıkmış durumda. Hastalıkla mücadele ederken binlerce insanın hayatını kaybettiği belirlendi.

Virüs salgınının önüne geçecek bir tedavi yöntemi ya da aşı henüz bulunmuyor. Aşı çalışmaları için bilim insanları gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyorlar. Hastalığın belirtileri arasında kuru öksürük, yüksek ateş ve solunum yollarında bazı bozulmalar yer alıyor. Ancak herkesin aynı belirtiler göstermeyeceği ve hastalığın bu süreçte hafif şekilde atlatılabileceği konusunda da önemli görüşler yer alıyor. Hastalıkla mücadele tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor.

Bayburt Vaka Sayısı

koronavirüs bayburt

Türkiye’de salgından etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Salgın ülkeye geç giriş yapmasına rağmen bazı tedbirlere uyulmaması nedeniyle salgın hızlı bir ilerleme gösterdi. Avrupa ülkeleri gibi büyük can kayıplarının yaşanmasından dolayı endişe duyuluyor. Ülkenin her şehrinde vakaların tespit edildiği açıklandı. Batman’da son günlerde virüsten etkilenen ve hızla vaka sayısı artan şehirlerden biri haline geldi.

Bayburt ilinde şimdiye kadar 23 vatandaşın koronavirüs testleri pozitif çıktı. Bu süreçte 2 kişinin de hayatını kaybettiği öğrenildi. Küçük olan şehirde sosyal izolasyonun sağlanmaması ve hijyen kurallarına uyulmaması halinde hastalığın giderek artabileceği ve ölüm vakalarının yükselebileceği konusunda ciddi uyarılar yapılıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı