Gündem

Koronavirüs Bingöl

Koronavirüs salgını tüm dünyanın gündeminde ilk sırayı alıyor. Tüm ülkeler virüse karşı tek bir kuvvet halinde savaşmaya çalışırken büyük kayıplar verdiler.  Pek çok Avrupa ülkesi virüse karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Salgının kontrolden çıktığı ve her gün yüzlerce kişinin öldüğü bazı ülkeler bulunuyor.

Bilim insanları gece gündüz demeden salgını ortadan kaldıracak alternatif tedavi yöntemleri ve aşılar üzerinde çalışma yapıyorlar. Şimdiye kadar herhangi bir sonuç elde edilemedi. Sevindirici bazı haberler gündeme gelmesine rağmen tam olarak hastalıkla mücadelede kesin bir yol alınmış değil. Mutasyona uğramış ve ilk defa karşımıza çıkan bir virüs türü olduğu için çok kısıtlı bilgi mevcut. Yapılan araştırmalarla birlikte her geçen gün yeni bilgiler elde ediliyor.

Bingöl Vaka Sayısı Açıklandı

koronavirüs bingöl

Türkiye’nin tüm illerini etkisi altına alan virüs için çeşitli çalışmalar devam ediyor. Salgınının büyümemesi için alınan tedbirlerin genişletildiği belirtildi. Uzmanlar vatandaşlara her fırsatta mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde uyarılar yapıyorlar. Vaka sayısının ve ölüm oranlarının artması endişe ve paniğe neden oluyor.

Bingöl’de virüse teslim olan iller arasında yer alıyor. Yapılan testlerde koronavirüs pozitif olan kişilere rastlanıldı. Şehirde 8 kişinin testi pozitif çıktı. Karantina altına alınan kişiler tedavi ediliyor. Bu kişilerin son dönemlerde temasa geçtiği kişiler ve yakın çevresi içinde çalışmalar başladı. Sosyal izolasyona uyum sağlanmadığı takdirde ilerleyen günlerde vaka ve ölüm sayılarının artarak devam etmesi bekleniyor. Şehirde şimdiye kadar hayatını kaybeden vatandaşın olmadığı belirtildi. Şehirde tüm tedbirler için sıkı bir uygulama gerçekleştiriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı