Gündem

Koronavirüs de En Çok Ölüm Hangi Şehirde?

Koronavirüs salgını Çin’den sonra kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemize geç gelen ancal geldikten sonra alınmayan önlemler çerçevesinde pek çok kişinin enfekte olmasını sağlayan virüs can almaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre ülkenin her şehrinde koronavirüs vakasının görüldüğü tespit edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün yaptığı açıklamalarla vatandaşları bilgilendirirken sürecin şeffaf şekilde yönetilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Ülkede vaka sayısı artarken yapılan test sayısının da arttığı öğrenildi. Bu süreçte sosyal izolasyon ve hijyen kurallarına uymak son derece önemli.

En Çok Vaka İstanbul’da Görüldü

Bugün yayınlanan istatistikler çerçevesinde en çok vakanın İstanbul’da olduğu belirlendi. Daha önce İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerde risk faktörünün yüksek olduğu defalarca belirtilmişti. Yapılan tahminler doğru çıktı. İlk kez uzmanlar tarafından koronavirüsün illere yayılımı açıklandı. İstanbul’da toplam 8 bin 882 adet vakanın olduğu tespit edildi.

Vakalara ek olarak ölüm oranı bakımından da en yüksek il İstanbul olarak belirlendi. Şimdiye kadar il bazında virüs salgınından etkilenen 117 kişi hayatını kaybetti. Listenin birinci sırasına yerleşen İstanbul için risk faktörleri giderek artıyor. Vatandaşların sokağa çıkılmaması yönünde yapılan uyarılara pek çok vatandaşın hala uymadığı, taşıyıcı kişi sayısının arttığı ve vatandaşlara bulaştırıldığı belirlendi. Uzmanlar çalışmak zorunda olanların çıkmaları gerektiğini aksi takdirde virüsün yayılmaya devam edeceğini ifade ettiler. Diğer iller sıralamasında İstanbul’u İzmir ve Ankara izliyor. Uzmanlar önümüzdeki günlerde ölüm sayılarının rekor seviyeye ulaşacağını düşünüyorlar.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı