Gündem

Koronavirüs En Çok İstanbul Ve İzmir’de

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını ülkemizde de görülmeye başlandı. Sosyal medyada yayılan bilgilere ve Bilim Kurulu Üyesi’ne göre koronavirüs Türkiye’de en çok İstanbul ve İzmir’de.

Tüm dünyada büyük bir endişe ile takip edilen ve her geçen gün vaka sayısı ile hayatını kaybeden insan sayısının arttığı koronavirüs salgını ülkemizde de görülmeye başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklama ile birlikte ülkemizde koronavirüs vaka sayılarında önemli bir artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada “Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.” dedi. 

Yapılan bu açıklama ile birlikte ülkemizdeki panik ortamı da arttı. Kaynaklara göre Türkiye’de en çok koronavirüs vakası İstanbul ve İzmir’de görülüyor. Konuyla ilgili olacak açıklama yapan Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Doğanay, en riskli şehirlerin İstanbul, İzmir ve Ankara olduğunu açıkladı. 

Prof. Dr. Mehmet Doğanay açıklamasında, “En riskli bölge İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara vardır, üçüncü sırada İzmir vardır, Antalya vardır, bu kalabalık şehirler. Van vardır İran meselesi nedeniyle. Dolayısıyla buralarda kontrol edilemeyecek bir vaka sayısına ulaşılırsa farklı tedbirler düşünebilinir” dedi. 

Kaynak; https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Turkey

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı