Gündem

Koronavirüs Ölüm Oranı Bursa

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını küresel bir salgın halini aldı. Bu süreçte vahşi hayvanlardan insanlara bulaştığı ve ardından mutasyona uğradığı belirlenen koronavirüs çok yeni bir virüs olduğu için hakkında bilinmeyenler oldukça fazla. Bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda her gün yeni bir bilgi ediniyorlar. Bu yeni bilgiler ışığında virüsün kesin bir tedavisinin ya da aşısının bulunması için çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Başarı gösteren çeşitli tedaviler bulunmasına rağmen kesin sonuç vermediği için henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gün aşırı yaptığı açıklamalarda vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Her geçen gün ölüm oranlarının ve vaka sayılarının arttığı tespit edildi. Uzmanlar gerekli tedbirlere uyum sağlanmadığı takdirde salgının ciddi boyutlara ulaşabileceğini ve kontrolden çıkabileceği düşünülüyor.

Bursa En Çok Vaka Görülen İller Arasında Yer Alıyor

Uzmanlar büyük şehirlerde koronavirüs vakalarının giderek arttığını ve bulaşma riskinin yüksek olduğunu dile getirmişlerdi. Uzmanların beklediği gibi oldu. Bursa riskli iller arasında listedeki yerini aldı. İl genelinde 135 adet koronavirüs vakasının olduğu açıklandı. Hastaların tedavisi sürerken, yakın çevreleri ve iletişime geçtiği kişilerin de virüse yakalanmış olabilecekleri ancak henüz belirti göstermemiş olabileceklerini dile getirdi. Bursa’da henüz bir ölüm vakasının yaşanmadığı bildirildi.

Şehir bazında vatandaşlara mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde uyarılar yapılıyor. Halkın büyük çoğunluğu yapılan çağrılara kulak verirken hala durumun ciddiyetinde olmayan insanların da taşıyıcılık riskini ortaya koydukları belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı