Gündem

İzmir’deki Koronavirüs Ölüm Oranı

Türkiye’ye geçte olsa giriş yapan koronavirüs salgını her geçen gün büyümeye devam ediyor. Ülkede yapılan araştırmalara göre virüsün görülmediği şehir neredeyse yok. Uzmanlar sürecin kısa sürede sonlanması için vatandaşların evde kalmalarını istiyor. Gerekli tedbirlere uyulmaması halinde salgının boyutunun büyümesi ve daha büyük kayıpların verilmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün yaptığı açıklamalarda Türk halkına karşı şeffaf davranarak vaka ve ölüm sayısını açıklıyor. Bugün yapılan açıklamalarda şimdiye kadar gerçekleşen ölüm oranlarının en fazlasının yaşandığı belirlendi. Her şehirde vaka ce ölüm oranları artmaya devam ediyor. Büyük ve kalabalık şehirler risk faktörünün en tepesinde bulunuyor. Koronavirüs salgını ile doğru mücadele etmek için sosyal izolasyon ve hijyen kurallarını takip etmek çok önemli.

İzmir Listede İkinci Sırada Yer Alıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre en fazla virüsün görüldüğü ikinci şehir listede İzmir olarak yer aldı. İzmir’de şimdiye kadar yapılan testlerde 853 kişinin test sonucu pozitif çıktı. Pozitif hastalar doktorlar tarafından hem izolasyon edildi hem de tedavileri devam ediyor.

İzmir genelinde şimdiye kadar hayatını kaybeden kişi sayısı 18’e ulaştı. Şehirde ölüm ve vaka sayılarının saklandığına dair çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Sağlık Bakanı bu iddiaları yalanlarken bilgilerin günlük olarak şeffaf bir şekilde verildiği belirtildi. Her geçen gün gerçekleştirilen test sonuçlarının sayısı da artırılıyor. Vaka sayısının artmaması için vatandaşlara gerekli önlemlere uyum sağlamaları ve sosyal izolasyondan vazgeçmemeleri gerektiği önerildi. Şehirde pek çok hastanede tedaviler devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı