Gündem

Koronavirüs Ölüm Oranı Kocaeli

Çin’in Wuhan kentinde ilk kez ortaya çıkan koronavirüsün vahşi hayvanlardan insanlara geçen bir virüs olduğu söyleniyor. Bulaştıktan sonra mutasyona uğrayan ve yeni bir virüs olarak ortay çıkan virüsün bulaşıcılığı son derece fazla. Çin’de ilk kez 3 ay önce görülmüş olmasına rağmen kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemize de gelen virüs hakkında tartışmalar devam ediyor.

Koronavirüs 1 milyona yakın insanın enfekte olmasına neden olurken binlerce insan hayatını kaybetti. Ülkemize geç gelmesine rağmen kısa sürede pek çok insanın enfekte olmasına neden olduğu için son derece tehlikeli olduğu görünüyor. Çeşitli önlemler alınırken, insanların mümkün olduğunca evde kalmaları isteniyor. Büyük şehirlerde bu durum biraz daha riskli bir hal alıyor. Uzmanlar büyük ve kalabalık şehirlerde riskin fazla olduğunu açıkladılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da yaptığı il bazlı açıklamada büyük illerin yaşadığı tehlikeyi gözler önüne serdi.

Kocaeli’de Riskli Şehirler Arasında Yer Alıyor

Hazırlanan tabloda Kocaeli enfekte olmuş kişi sayısı bakımından listenin üst sıralarında yer alıyor. Son değerlendirmelere göre şehirde 410 kişi pozitif vaka olarak değerlendirildi. Yapılan testler her geçen gün artıyor. Yakın zamanda enfekte olan kişi sayısının artması bekleniyor. Şehirde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan kişi sayısı da 8 olarak belirlendi. En fazla ölümün yaşandığı üçüncü şehir olarak ifade ediliyor. Şehirde güvenlik önlemlerinin ve alınan tedbirlerin artırılması planlanıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı