Gündem

Koronavirüs Salgınına Rağmen Karşıyaka Çarşısı İnsan Kaynıyor

Koronavirüs salgını can almaya devam ederken yetkililer vatandaşlara evde kalmaları yönünde uyarılar yapıyorlar. Virüsün bulaşma hızının yüksek olması ve öldürücü sonuçlarından dolayı son derece tehlikeli olduğu biliniyor. Önerilere kulak asmayan yüzlerce insan yine sokaklardaydı.

Büyük şehirlerde virüsün bulaşma hızının ve salgının kontrolden çıkma olasılığının daha fazla olduğu biliniyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Konya gibi şehirlerde vaka ve ölüm sayılarının fazla olması durumun ciddiyetini gözler önüne sermişti. Yetkililer tarafından yapılan uyarıların hala tam sonuç vermediği belirlendi.

Karşıyaka Çarşısındaki Kalabalık Şaşırttı

izmir çarşı

İzmir’in en kalabalık ilçelerinden birisi olan Karşıyaka’da adeta bir insan seli yaşandı. Çarşının yoğunluğu salgın öncesindeki günlerle neredeyse aynıydı. Şehirde pek çok insanın evde kalmaları yönünde yapılan uyarılara kulak asmadıkları görüldü. Sadece kendilerini değil bu süreçte başka insanları da tehlikeye attıkları tespit edildi.

Karşıyaka Çarşısı’ndan gelen görüntülere göre virüssüz normal bir günmüş gibi insanların sosyal mesafede bi haber, korunaksız zaman geçirdikleri görüntülendi. Uzmanlar mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması gerektiğine ve bu süreçte gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade ediyorlar. Korunmasız bir şekilde sokağa çıkmak tehlikenin boyutunu her geçen gün biraz daha artırıyor. İzmir’de ölüm ve vaka oranlarının artması endişe ve paniğe neden olurken, bir grup insanın yasaklara uymaması salgının kontrol altına alınmasını engelliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı