Gündem

Koronavirüs Salgınında 40 Binden Fazla Türk Ülkeye Getirildi!

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın halini  aldı. Yaşanan ölümler ve salgının giderek kontrolden çıkması panik ve endişeye neden oldu. Avrupa ülkelerinin birçoğu salgını daha büyük hasarlarla geçirmeye devam ederken, salgının etkileri Türkiye’de de hissedilmesine rağmen bir süredir alınan önlemlerin başarı sağlaması üzerine daha kontrollü şekilde ilerlediği ifade ediliyor.

Koronavirüs salgını ile mücadelede sosyal izolasyona uymak ve hijyen kurallarını yerine getirmek son derece önemli. Bu süreçte ülkemizde pek çok hastanın da iyileşerek sağlığına kavuştuğu belirlendi. Aşı ve tedavi çalışmaları da son hız devam ederken son dönemlerde yurt dışında kalan Türk vatandaşlarını akıbeti merak konusu olmuştu.

40 Binden Fazla Vatandaş Tahliye Edildi

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk vatandaşlarının bu süreçte uçuş yasakları nedeniyle ülkeye gelemedikleri belirlendi. Bunun üzerine çeşitli zaman dilimlerinde devlet tarafından düzenlenen tahliye uçuşlarıyla Türk vatandaşları ülkeye getirilmeye devam ediyor. Salgının başından bu yana yardım isteyen vatandaşlara el uzatan devlet 40 binden fazla Türk’ün ülkeye getirildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalarda salgının başından bu yana 75 farklı ülkeden 40 binden fazla vatandaşın getirildiğinin altı çizilirken, 24 Nisan tarihi itibariyle ABD’ye düzenlenen tahliye uçuşlarında ise 5 bin 38 vatandaşın getirildiği açıklandı. 32 bin 763 kişi yurt karantinasından çıkarken hala yurtlarda karantinada olan 23 bin 530 kişinin olduğu belirtildi.   

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı