Gündem

Koronavirüs Salgınında Yeni Risk Grubu Açıklandı!

Koronavirüs salgını devam ederken özellikle 65 yaş ve üzeri kişilerin risk grubunda olduğu ve bu sebeple daha dikkatli olmaları konusunda çeşitli uyarılar yapılıyordu. Bu noktada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün yaptığı şeffaf açıklamalarla birlikte halkı bilgilendirmeye devam ediyor. Salgın hakkında detay verilirken risk gruplarının ülkemizde son dönemlerde değişmeye başladığı belirlendi.

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda virüsün ülkenin her iline yayıldığı özellikle belirtildi. Artık daha fazla önlem almak ve daha dikkatli olmanın önemli olduğu biliniyor. 83 milyon vatandaşın bu süreçte gerekli tedbirlere uymamaları halinde tehlike altında olduklarının altını çizdi.

Yaş Grubu Değişti

fahrettin koca uyarı

Fahrettin Koca yaptığı her açıklamada vatandaşların evde kalmaları konusunda hassas davranmaları gerektiğini ifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde alınan tedbirler genişletilmiş ve 60 yaş üzerindeki vatandaşlara gelen sokağa çıkma yasağının 20 yaş altı gençler ve çocuklar için de getirilmesine karar verilmişti. Tüm bu izolasyon kurallarının şehir şehir alınan tedbirler çerçevesinde genişletilmesi öneriliyor.

Sadece yaşlıları ve kronik hastaları öldürdüğü düşünülen hastalığın gençleri de olumsuz etkilediği ifade ediliyor. Bu noktada ülkemizde yaşanan ölümlerin büyük bir kısmının gençleri de kapsaması durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. Sağlık Bakanı bu süreçte risk grubunun değiştiğini ve gençlerin de en az yaşlılar kadar dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Halkı hep birlikte iş birliği yapmaya ve dikkatli davranmaya davet etti.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı