Gündem

Koronavirüsten Ölenlerin Cenazeleriyle İlgili Vali Açıklama Yaptı!

Koronavirüs nedeniyle yaşanan can kayıpları maalesef her geçen gün artmakta. Son olarak ülkemizde 425’e yükselen can kaybı ile birlikte alınan tedbirler artırıldı. Pek çok kişinin merak ettiği konulardan biri de koronavirüs sebebiyle ölen kişilerin cenazelerinin memleketlerine götürülmek istenmesi halinde bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği.

Bu konuyla ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir son dakika açıklaması yaptı.

Cenazeler İçin De Seyahat İzni Alınacak

Vali Ali Yerlikaya twitter üzerinden yaptığı paylaşımla;

‘Covid tanısı dışında diğer nedenlerden dolayı vefat eden vatandaşlarımızın; Cenaze Aracı veya Ambülans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklarımız tarafından seyahat izni verilecektir. Her cenaze için izin verilecek azami sayı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır.’şeklinde açıklamada bulundu.

Koronavirüsten Ölenlerin Cenazeleriyle İlgili Vali Açıklama Yaptı!

Koronavirüs İle İlgili Alınan Son Kararları Hatırlayacak Olursak;

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 20 yaş ve altının sokağa çıkmasının yasak olduğunu ve 31 ilin araç giriş çıkışlarına kapatılması kararı alındığını açıkladı. Zonguldak ve 30 büyük şehire istinai durumlar dışında araç giriş ve çıkışı yapılmayacak.
  • Bununla birlikte Başkan Erdoğan alınan diğer önlemleri de bildirdi ve yardım kampanyasına katılan, destek olan herkese teşekkür etti. Alınan diğer önlemleri de açıkladı;
  • ‘Türkiye koronavirüs mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.Hem hazırlık hem malzeme hem müdahale konusunda sağlam bir duruş sergiliyoruz.Batı ülkelerinin sağlık sistemlerinin yeteri kadar kapsayıcı olmaması sebebiyle yetersiz kaldıkları çok açıktır.Türkiye en başından itibaren tüm tedbirleri almıştır.
  • Cumhurbaşkanlığı olarak biz de tavsiyeler doğrultusunda kararlarımızı alıyor ve uygulamaya geçiriyoruz.Her birey kendi karantinasını kendi uygulamalıdır.Ancak sayıca az da olsa sosyal izolasyon sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymayanları görüyoruz.Gönüllü kuralları zorunlu hale dönüştürmemiz gerekiyor.
  • Bu gece yarısı itibariyle yeni kararlar ekliyoruz.Kendi arabalarıyla şehirler arası yolculuk30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışlarını kapatıyoruz.İl pandemi kurulları kendi şehirlerinin ihtiyaçlarınİlk etapta bu süreç 15 gün sürecektir.Ülkemizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altı için de gelmiştir.
  • 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı uygulanacak.Dışarıya çıkmak zorunda kalanlar için de yarından itibaren Pazar yerleri ve marketlerde herkesin maske takması zorunludur.İş yerlerinde de benzer tedbirler alınacaktır.Türkiye genelinde yarından itibaren tedbir alınmaya devam edecektir.Tüm kamuya açık alanlarda asla bir arada bulunulamayacaktır.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı