Gündem

Koronvirüsü Yenen Hastalar Yeniden Hastalığa Yakalanabiliyor!

Tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs pek çok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Uzmanlar bir süre daha ölümlerin devam edeceğini ifade ederken, pek çok ülke kontrolü kaybetmiş olmanın endişesini yaşıyor. Avrupa ülkelerinde salgının önüne geçilemediği için her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmeye devam ediyor.  

Henüz hastalığın önüne geçecek bir tedavi yöntemi ya da aşı geliştirilemedi. Bilim insanları tarafından araştırmalar devam ediyor. Bu sırada yeni tanınan virüs hakkında yeni bilgiler de elde ediliyor. Güney Koreli uzmanlar tarafından yapılan son araştırmalara göre koronavirüs tedavisi gören ve iyileşen hastalarda virüsün yeniden ortaya çıkabildiği tespit edildi. Bu noktada tedavi gören hastaların iyileştikten sonra tedbirleri elden bırakmamaları gerekiyor.

Virüs Yeniden Aktive Olabiliyor!

koronavirüs yeniden aktif

Güney Kore’de bilim insanları tarafından yapılan araştırmanın ardından iyileştiği düşünülen 51 hastanın yapılan testlerde sonucun yeniden pozitif çıkması büyük şaşkınlığa neden oldu. Hastaların tedavilerinin sonlanmasının ardından yapılan iki test sonucunun da negatif çıkması halinde iyileştiği düşünülüyor. Bu hastalar hastaneden taburcu ediliyor ve tedavileri sonlanıyor. Ancak bu şekilde taburcu edilen pek çok kişinin aradan geçen zaman sonrasında yinelenen testlerinin pozitif çıktığı ortaya çıktı.

Bilim insanları tarafından virüslerin yeniden aktive olmuş olabilecekleri düşünülüyor. Yapılan araştırmalara göre ‘Virüslerin kendi içinde gerçekleştirilen tedavilere rağmen bir süre sonra yeniden aktive hale gelmiş olabileceği ihtimali üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu noktada elimize pek çok veri geçti. Çalışmalar devam edecek’ ifadeleri kullanıldı. Bu ihtimal hastalığın kısa sürede son bulmasının pek mümkün olmayacağı ihtimallerini yeniden gündeme getirdi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı