Gündem

Kraliçe Elizabeth: ‘Başaracağız! Korona bize hükmedemez.’

Elde edilen verilere göre  İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth, Britanyalı insanlara hitaben, Bir Ulusa sesleniş konuşmasına yer verdi. İngiltere Kraliçesi televizyonlarda belirtmiş olduğu mesajında, bu salgının üstesinden gelebileceklerini ancak tahammül edilebilmesi için biraz sürece ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Kraliçe konuşmasına şunları da ekledi: “Salgınla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları da başta olmak üzere, Salgının daha çok yayılmaması için evlerinden çıkmayan, fedakarlık yapan tüm insanlara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Elizabeth ‘Başaracağız ve bu başarı hepimize ait olacak

93 yaşına gelen Kraliçe, İngiltere’nin bugüne kadar bir çok sorunla karşı karşıya kaldığını ancak bunun farklı olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Daha önce her ne kadar pek çok zorlukla karşılaşmış olsak da, bugünkü farklı olma özelliği taşıyor. Bu kez tüm dünyadaki ülkelerle birlik olup ortak bir mücadelenin içerisindeyiz. Başaracağız ve bu başarı hepimize ait olacak. Yeniden ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte olacağız.”

Daha güzel günlerin geleceğine vurgu yapan İngiltere Kraliçesi, “Başaracağız ve bu başarı hepimize ait olacak. Yeniden ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte olacağız.” ifadelerini kullandı. İngiltere Kraliçesi Elizabeth 68 yıllık hükümdarlığı boyunca sadece dört kez ulusa seslendi.

Kraliçe, 2002 yılında 101 yaşındaki annesi Queen Mother’ın ölümünde, 1997 yılında Galler Prensesi Diana’nın ölümünde, 1991 yılındaki Körfez Savaşında ve son olarak 2012 yılında tahta çıkışının 60’ıncı yıldönümünde televizyonlardan halka seslenmişti. Diğer yandan İngilterede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı giderek artıyor.

Sağlık Bakanlığının verdiği bilgilere göre ülkede bugün 631 kişi artarak 4 bin 934’e yükseldi.

Bir diğer bilgide ise Korona Virüsüne Yakalanan İngiltere Başbakanı Hastaneye Kaldırıldı! başlığı altında diğer haber yazımızdan inceleyebilirsiniz. Yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan Başbakan Johnson karantinaya alınmış oldu. Dünyadaki değişimleri takip etmek için Tekno10.com internet sitemizi hergün ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı