Gündem

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Hangi bankaların kredi borcunu erteleyeceği merak edilmekte. Kredi borcu erteleyen bankalar hangileri, ziraat bankası kredi borcunu erteledi mi ? Halk Bankası, İş Bankası , Vakıf bank Ingbank kredi borcu erteledi mi ? Konu ile alakalı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama referans alınarak kredi kartı ödemelerinin haziran ayı sonuna kadar erteleneceğini söyleyebilir. Konu ile ilgili Erdoğan, ” Kredi kartı ödemeleri haziran sonuna kadar ertelenebilecek.” dedi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın koronavirüs salgını sebebiyle kredi borçlarının ertelendiğini ve halka destek olma amacıyla faizsiz kredi destek paketlerini devreye soktuklarını açıkladı. Koronavirüs salgını insanları ekonomik ve sağlık açısından büyük tehdit ediyor. Her geçen gün ölümler artıyor, teşhisler ölümlerden kat ve kat fazla artıyor. İnsanlar işe gidip gitmeme konusunda tereddütte kalıyor ve birçok firma ücretsiz izin veriyor.  

Haziran’a Kadar Ertelenecek

Kredi borçları ile ilgili haberleri halk en yakından takip etmekte. Borçların ertelenip ertelenmeyeceği hususundaki son noktayı Başkan Erdoğan koymuş vaziyette. Kredi kartı ve kredi borçları ne zamana kadar ertelenecek? Kredi kartı borçları Haziran ayına kadar ertelenmiş vaziyette. 31 Mart’a kadar ödenme şartı olan bütün kredi ödemeleri ertelenecek. Koronavirüs salgını sebebiyle yapılan bu ertelemenin ileriki tarihlerde başka bir ertelemeyle güncelleneceği konusunda belirsizlik sürüyor. Yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de bu salgın her gün binlerce can almaya devam ediyor. Bu sebepten ötürü her ülkenin mevcut yönetimi ve bankaları kredi destek paketlerini devreye sokarak halka destek olma gayreti içerisine giriyor. Ödenmesi gereken kredileri ise aylar sonrasına öteleyerek bu salgını olabildiğince maddi açıdan zorlanmadan atlatılması konusunda yoğun çaba sarfediliyor.

Pek çok banka, müşterilerinin ödeyemediği faiz, anapara ve kredi borçlarının tümünü erteleme kararı aldı. Başta Ziraat Bankası, ING Bank, Vakıfbank ve Halkbankası olmak üzere İsmini saymadığımız birçok bankanın gerçekleştirdiği açıklama ile beraber vatandaş nefes aldı. Koronavirüs sebebiyle insanlar kendilerini evlere kapatmış durumda. Dünya genelinde 7.5 milyar nüfusun yaklaşık 3 milyarının kendini evde karantinaya aldığı belirtiliyor. Bu dünya nüfusuna oranla oldukça büyük bir sayı. Virüsten olabildiğince az kayıpla kurtulabilmek için insanlar kendi aileleri hariç diğer insanlarla fiziksel temastan kaçınıyor ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaya özen gösteriyor. Birçok insan çalıştığı firma tarafından ücretsiz izne çıkartılmış durumda. Bİr kısmı ise uzaktan bilgisayar yolu ile çalışmalara devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı