Gündem

Kuvvetli Fırtına Uyarısı Gökçeada Seferlerini İptal Etti!

Meteoroloji tarafından yapılan hava durumu uyarıları yetkilileri harekete geçirdi. Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde bulunan Gökçeada ilçesine yapılan seferlerde uyarılar çerçevesinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Hava durumunun elverişli olmaması nedeniyle Gökçeada ilçesine yapılması planlanan tüm feribot seferlerinin yarın için iptal edilmesine karar verildi.

Meteorolojiden alınan son bilgiler neticesinde yarın bölgede kuvvetli fırtına ve yağış uyarısı verilmişti. Bunun üzerine Çanakkale Boğazı ve Adalar hattı arasında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. iptal açıklamasında bulundu.

Seferlerin İptal Edildiği Açıklandı

feribot seferleri

Kuzey Ege Denizi üzerinde yarın gün boyu etkili olması beklenen fırtına ve yağış uyarısı üzerine Gökçeada’ya yapılması planlanan tüm seferler de iptal edildi. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan açıklamalar sonrasında diğer hatlar üzerinde de birtakım gerçekleştirilmesi planlanan seferlerin iptal edildiği açıklandı.

Alınan karara göre Çanakkale Eceabat hattında yapılması planlanan Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri aktif olarak yapılan seferler de iptal edildi. Bu çerçevede Eceabat üzerinden gerçekleştirilen 09:00 ve 17:00 seferleri ile Çanakkale’den gerçekleştirilen 18:00 ile 20:00 seferlerinin bu hafta için yapılmayacağı bildirildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı