Gündem

Lost’un Yıldızı Da Coronavirüs’e Yakalandı

Lost dizisinde Jin-Soo Kwon karakterini canlandıran  Daniel Dae Kim  coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Daniel Dae Kim sosyal medya hesabından “Dün bana Covid-19 teşhisi konuldu. Görünüşe göre iyi olacağım. Umarım hepiniz güvende, sakin ve her şeyden önce sağlıklı kalırsınız” şeklinde Coronavirüs’e yakalandığını duyurdu.

Grip Salgınına Yakalananları Tedavi Eden Bir Doktoru Canlandırıyordu

51 yaşındaki oyuncu halkı evde kalması için uyardı. Hawaii’de bulunduğu süreçte testin sonucunu öğrenen oyuncu kısa bir süre önce Newyork’ta New Amsterdam dizisinin çekimlerindeydi. Dizide de bir grip salgınına yakalanan hastalara yardımcı olan bir doktoru canlandıran oyuncu, durumu ironik olarak değerlendirdi.

Daniel Dae Kim kendini evinde karantinaya aldığını ve bol bol dinlendiğini belirtti. Rol aldığı dizi ekibine bir not gönderen Kim, notta ise şöyle belirtti; “Oradaki herkes için, özellikle bunun ciddi olmadığını düşünen gençler için şunu söylemek isterim ki; Bunun ciddi olduğunu bilin. Ve buna dikkat etmezseniz, potansiyel olarak insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsunuz demektir. Sevdikleriniz dahil milyonlarca insandan bahsediyorum”

Lost’un Yıldızı Da Coronavirüs’e Yakalandı

‘Asyalılara Karşı Önyargıyı Durdurun’

Kim, sosyal mesafenin korunmasının gerekliliğine, herkesin kendini izole etmesi gerektiğine, ellerin sık sık yıkanmasının önemine dikkat çekerken Asyalılara karşı önyargı ve anlamsız şiddetin durdurulmasını rica etti.

En son Tom Hanks ve eşi Rita Wilson Coronavirüs’e yakalanmıştı. Bugün ise Daniel Dae Kim ve dünyaca ünlü İdris Elba Coronavirüs’e yakalandığını duyurdu.

Ülkemizde ise Çok Gezenti Programı ile tanınan Burak Akkul Coronavirüs’e yakalandığını duyurmuş ve tedavi altında olduğunu açıklamıştı.

Lost’un Yıldızı Da Coronavirüs’e Yakalandı

Kısaca Corona Virüs nedir ?

Corona virüs (Kovid-19) üst solunum yolları hastalığıdır. Yüksek ateş ile baş gösterebilir. Kolayca öksürme ya da hapşırma ile bulaşabilen virüsün bir diğer özelliği ise solunum güçlüğü. Hatta virüs yemek yerken zorluk çekmeye de sebep olabiliyor.

Korunmak İçin Neler Yapılabilir ?

Şu ana kadar mevcut aşısı bulunmayan virüsten korunmak için hijyen kurallarına çok dikkat etmek ilk kural. Sık sık ellerin yıkanması ve kalabalık yerlerde maske takılması gerektiğini belirten uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemini de vurguluyor. Ayrıca grip benzeri belirtilere sahip kişilerden uzak durmanın ve antibakteriyel jel bulundurmanın da diğer önemli hususlardan biri olduğu belirtiliyor.

Lost’un Yıldızı Da Coronavirüs’e Yakalandı

Herkesin bu belirtilere çok dikkat ederek ve şüpheli bir durum olduğunda https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresinden online test yapıp gerekli durumlarda ise hastanelere başvurarak önlem alması hayati önem taşımaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı