Gündem

Mansur Yavaş Hakkında da Soruşturma Başlatıldı!

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş’ın açıklamasına göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında da soruşturma başlatıldı.

Yarkadaş, “Sadece Ekrem İmamoğlu değil, Mansur Yavaş da hedefte… İçişleri Bakanlığı müfettişleri, bir haftadan beri Ankara BŞ. Bld’ne kamp kurdu. Müfettişler, Yavaş’ın başlattığı ‘ihtiyaç sahiplerine bağış kampanyası’nı inceliyor. Yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım suç değildir! şeklinde açıklama yaptı.

Son olarak sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na soruşturma açıldığı haberi gelmişti. Koronavirüs salgını sebebiyle maddi  sıkıntı yaşayan yardıma muhtaç kişilere destek olmak adına İBB tarafından başlatılan bağış kampanyası sebebiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Enson dün konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Lütfen, yasağın başlamasına kısa süre kala, marketlerde-manavlarda ve benzeri alanlarda yoğunluk yaratmayalım. Maskelerimiz her daim yüzümüzde olsun” ifadelerinde bulundu.

İmamoğlu ayrıca “Salgın bitse bile, çok sayıda aile ne yazık ki ekonomik olarak olumsuz yönde etkilendi, etkilenmeye de devam edecek” diyen İmamoğlu, 12 günde 550 bin ailenin İBB’den yardım talebinde bulunduğunu açıkladı. İmamoğlu, “Zaten 230 bin aileye normalde düzenli yardımımız vardı. Şimdi 550 bin aile daha buna eklendi” şeklinde açıklamada bulundu.

Ramazan Ayı’nın yaklaşması sebebiyle İmamoğlu vatandaşlara fitre ve zekatlarını İBB’ye bağışlaması konusunda çağrıda bulunarak, “Benim size yaptığım bu davetle, akıllarınca dalga geçtiler” diyen İmamoğlu, “Hatta ‘Ekrem’e zırnık yok’ diye sosyal medyada kampanya başlatmışlar. Zekat ve fitreleriniz, Ekrem İmamoğlu için değil, yüzbinlerce ihtiyaç sahibi ailemiz için. Ama ben yine de, zekat ve fitre bağışı çağrımı yaygınlaştıran, belki de ulaşmakta güçlük çekeceğim insanlara videomu ulaştıran bu arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İletişimimi yaygınlaştırmada verdikleri emek sayesinde, eminim kat be kat hamiyet sahibi İstanbullu, belediyemize zekat ve fitrelerini bağışlayacak. Allah onlardan da razı olsun” dedi.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili ise İmamoğlu,  “Lütfen, temel ihtiyaçlarınız neyse, o kadar alışveriş yapınız. Lütfen, abartıya kaçmayınız. İsraftan kaçınalım. Yasağın başlamasına 48 saat kaldı. İşi son dakikaya bırakmadan, güzel bir zaman planlaması ile 2 günlük temel ihtiyaçlarınızı temin ediniz. Lütfen, yasağın başlamasına kısa süre kala, marketlerde-manavlarda ve benzeri alanlarda yoğunluk yaratmayalım. Maskelerimiz her daim yüzümüzde olsun. Ellerinizi sık sık yıkamayı ihmal etmeyin. Fiziksel mesafe konusunda da hassas olalım. Maske ve eldiven gibi, artık tıbbi atık sayılan sarfları dezenfekte edip, bir poşet içinde çöplere bırakalım” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı