Gündem

Mansur Yavaş’tan “Bir iftar Da Benden” Kampanyası!

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte yardım kampanyaları artarak devam ediyor. Ramazan sebebiyle başlatılan yardım kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahiplerine destek olmak için “Bir iftar da benden” adıyla yeni bir kampanya başlattı. Kampanyaya katılmak isteyen kişiler “www.iftarver.com” adresinden 15 TL ücret karşılığında ihtiyaç sahipleri için iftar menüsü satın alabilecek.

‘Bir iftar da benden” kampanyasını başlatan Başkan Yavaş, vatandaşların ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için “www.iftarver.com” adresinden 15 TL ödeyerek iftar menüsü satın alabileceğini belirtti.

Başkan Yavaş;

Kardeşliğin ve dayanışmanın ayı Ramazan’ın birlik olmaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde büyük ailem Ankara’ya ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

6 milyon tek yürek oluyor, iftar sofrasında buluşuyor. www.iftarver.com ile evinde yemek yapacak kimsesi olmayan ve evinden çıkmaması gereken 65 yaş üstü vatandaşlara, kronik hastalara, engellilere ve dar gelirli ailelere yardımcı olabilirsiniz.

 ‘www.iftarver.com’ adresinden ABB BELPA A.Ş.’den 15 TL ödeyerek ihtiyaç sahibi bir vatandaşımız için iftar menüsü satın alabilirsiniz.

Ramazan ayı mesajında, “Mübarek Ramazan ayının bereketini birlikte paylaşıyor, iftarda ekmeğimizi bölüşüyoruz. Beraber olacağımız nice iftar sofralarında görüşmek dileğiyle” ifadelerinde bulundu.

Son günlerde koronavirüsün olumsuz etkilerine karşı başta devlet olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan, vakıf ve yardım derneklerinden birçok destek hamlesi geliyor. Son olarak Kızılay, vatandaşlara gıda yardımı yapacağını duyurdu. Belirlenecek zincir marketlerden temin edilen gıda yardım paketleri vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek kod ile vatandaşlara ulaştırılacak.

“Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla Kızılay, 207 milyon liralık bütçeyle  10 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçladığını açıkladı. Kızılay, gıda yardımlarıyla 350 bin aileye destek olmayı planlıyor. Kızılay, 4 kişilik bir aile için planlanan çalışmayla yaklaşık 1,6 milyon kişiye ulaşacak.

Bu kapsamda gıda yardımı alacak olan kişilerin cep telefonlarına bir SMS ile doğrulama kodu gönderilerek, belirlenen zincir marketlerden ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanacak.

Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada bakanlık ile operatörler arasında varılan mutabakata varıldığını belirtti. Mutabakata göre operatörler 81 milyon cep telefonu abonesine Ramazan’da 1 GB interneti ücretsiz sağlayacak.

Ayrıca Karaismailoğlu; “Kovid-19 tedbirleriyle gördük ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yılda haberleşme altyapısına yaptığımız yatırımlar sayesinde ülkemiz bu konuda dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip durumda. Keza neredeyse eğitimden çalışma hayatına kadar her şey dijital ortama kaymasına ve erişim altyapısına talep birkaç kat birden artış göstermesine karşın hiçbir aksama yaşanmadı.”dedi.

EBA için ücretsiz 8 GB internet tanımlandığını hatırlatan Karaismailoğlu;”Bu içeriğe erişecek öğrenci sayısında hiçbir sınırlandırma da yaptırmadık. Koronavirüsle mücadele ederken devlete düşen görevler yanında özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. GSM operatörlerimiz de bu süreçte elini taşın altına koydu ve güzel işler başardı. Sağlık çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek sağlayan operatörlerimiz hiçbir aboneyi ayırmadan destek sağladı. Hatta konuşma süresi olarak da ekstra destekler gündemde. Tam detayları kendileri açıklayacak. Pandemi sürecinde örnek bir çalışma ortaya koyan operatörlerimiz Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’a vatandaşlarımız ve kullanıcılarımız adına teşekkür ediyorum.”ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı