Gündem

Mayıs Ayında Normalleşme ile Birlikte Alışveriş Merkezleri Açılmaya Başlayacak Mı?

 Koronavirüs salgını kapsamında, salgının yayılmasını engellemek için pek çok ek tedbir alınmıştı. Alınan tedbirler ile birlikte kalabalık olacak ve sosyal mesafeye dikkat edilmeyecek olan tüm alanların belirli bir süre için kapatılmasına karar verilmişti. Bu karardan alışveriş merkezleri de etkilendi. Salgın nedeniyle pek çok mağaza kapandı. Alışveriş merkezlerinde zaman geçirilecek olan tüm kafe ve restoranların sadece paket servis hizmeti vermelerine karar verildi.

Salgınla ilgili mücadele devam ederken sayıların düşmesi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu ‘salgını kontrol altına aldık’ açıklaması pek çok kişinin rahatlamasına yol açtı. Bu süreç içerisinde hayatın ne zaman normale döneceği merak konusu haline geldi. Bu konuda Cumhurbaşkanı tarafından da hayatın Mayıs sonunda normale döneceği konusunda açıklamalar yapılmıştı.

Alışveriş Merkezleri Kademeli Olarak Açılacak Mı?

Hayatın normale döneceğinin açıklanmasının ardından alışveriş merkezlerinin ne zaman açılacağı tartışılmaya başlandı. AYD tarafından yapılan yeni bir açıklama sonrasında hazırlıkların başladığı ve alışveriş merkezlerinin kontrollü olarak kademeli şekilde açılmasının önü açılmış oldu.

Salgının ilerlediği İtalya, İspanya, İngiltere gibi pek çok ülkede sıkı şekilde uygulanan tedbirlerin gevşetilmeye başlaması Türkiye için de bir adım oldu. Bu süreçte alışveriş merkezlerinin 8 ile 13 Mayıs tarihinde kademeli olarak açılması bekleniyor. Bu süreçte alışveriş merkezleri şehirlerin salgın kontrolüne göre yapılacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı