Gündem

MEB ‘N95’ Maske Üretimi İçin Harekete Geçti!

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, koronavirüsle mücadele için harekete geçti. Bir süredir mücadeleye destek vermek için maske üretimine başladıklarını açıklamışlardı. Bu açıklamanın ardından kısa bir süre geçmesinin ardından çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. Maskelerin üretimi için gerekli olan makinenin hazır olduğu ve seri üretime başlanacağının altına çizildi.

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Tüm ülkelerin çeşitli şekillerde mücadele ettiği salgına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da destek verileceği açıklanmıştı. Yürütülen Ar Ge çalışmaları kapsamında Tekirdağ’da bulunan Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde maske üretimi için gerekli adımların atılmasına karar verildi.

N95 Maske Üretim Makinesi Üretildi

maske

Genellikle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan mesleki ve teknik Anadolu liselerinde temizlik ürünleri, dezenfektan, maskeler, tek kullanımlık eldivenler ve kıyafetler için üretim başlamıştı. Bunun üzerine koruyuculuğu yüksek olarak bilinen N95 maskelerin bulunmasının son derece zor olduğu açıklanmıştı. Bu sürece destek olmak için hareketlilik başladı.

N95 maskeye çok yakın olan yeni maske üretimi gerçekleştireceğini belirtmişlerdi. Bunun için otomatik 3 kat telli ultrasonik cerrahi maske makinesi üretimi için harekete geçilmişti. Maske makinesinin üretilmesinin ardından uzun zamandır heyecanla beklenen üretimin yakın zamanda yapılması bekleniyor. Cihazın üretilmesinin hemen ardından üretimlerin yüksek kapasitede gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı