Gündem

Mercedes-Benz Türk’ün COVID-19 Desteği!

Mercedes-Benz Türk’ün yaptığı açıklamaya göre üretilen 50 tane numune alma kabini ve 100 tane entübasyon kabini, corona virüs hastalarının tedavi edilmesinde kullanılacağı açıklandı.

Mercedes-Benz Türk tarafından, Hoşdere otobüs fabrikasında üretiminin yapıldığı 50 tane numune alma kabini ve Aksaray kamyon fabrikasında üretiminin başlatıldığı 100 adet entübasyon kabini, Sağlık Bakanlığı’na hiç bir ücret talep etmeyerek, ücretsiz verilerek ihtiyacı olan hastanelere teslim edilmeye başlandı.

Mercedes-Benz Türk tarafından yapılan açıklamalara göre, şirket, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeni ile oluşmakta olan medikal ürün ihtiyacının giderilmesi için pleksi kabinlerin üretimi başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından onay alınarak üretiminin başlatıldığı pleksi kabinler, corona virüs hastalarının tedavi edilmesinde kullanılacaktır. İlk adımda 100 tane entübasyon kabini ve 50 tane numune kabini üretmektedir ve bu ekipmanlar, Sağlık Bakanlığı’na bağışlanıyor.

Üretilen bu kabinlerin teslimatı, ihtiyacı olan hastanelere Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kabinler, tedavi aşamasında sağlık çalışanlarının corona virüsüne karşı korumakta olup, önemli bir yere sahip.

Mercedes Formula 1 takımının mühendisleri tarafından da solunum cihazının üretimine başlandı

Yapılan açıklamalara göre, Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi olan Daimler de dünyanın farklı ülkelerinde corona virüsüne karşı mücadeleler sürmektedir.

Almanya’nın farklı şehirlerinde bulunan ulaşım ihtiyaçları için araç tahsisi yapan şirket, 110 bin den fazla maske dağıtımı da gerçekleştirdi. Uzun zamandır 3D yazıcı teknolojisini kullanmakta olan Daimler, 3D yazıcı ağını yıllık 150 bin tane medikal ürün üretimi için de devreye sokuyor. Bunun yanında, Mercedes Formula 1 takımının mühendisleri, Londra Üniversitesi Hastanesi’ndeki doktorlarla birlikte yaptıkları corona virüs hastalarının yoğun bakıma girmeden tedavilerine yardımcı olacak bir solunum cihazını üretme çalışmalarına başladı.

Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazı, hastaların akciğerine solunum cihazına bağlanmalarına gerek duyulmadan oksijen göndermektedir.Cihazın proje aşamasından üretim aşamasına geçirilmesi sadece 100 saat gibi kısa bir zamanda oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı