Gündem

Meteoroloji Uyardı! Gök Gürültülü Sağanak Yağış Var!

Meteoroloji’nin açıklamalarında Trakya, Marmara, batı ve orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi. Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nde de kuvvetli lodos etkili olacağı, yağışların akşama doğru etkisini kaybederken, batı ve orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun orta kesimlerinde etkisini sürdürmeye devam edeceği belirtildi. Sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik beklenmediği belirtildi.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yer yer küçük çaplı dolu yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; öğleden sonra Trakya Kesimi, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların; öğleden sonra Trakya Kesimi, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı. Rüzgarın; öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/sa),Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

İllere Göre Hava Durumu

 • İSTANBUL °C, 22°C
  Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Çatalca ve Silivri ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 • ANKARA °C, 21°C
  Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • İZMİR °C, 24°C
  Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ANTALYA °C, 22°C
  Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batısı, öğleden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ZONGULDAK °C, 18°C
  Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • TRABZON °C, 20°C
  Parçalı bulutlu
 • ERZURUM °C, 21°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu
 • DİYARBAKIR °C, 30°C
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı