Gündem

Meteoroloji’den Sağanak ve Fırtına Uyarısı!

Bilindiği üzere Türkiye yaklaşık 1 haftadır Afrika sıcaklarının etkisi altında. Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye uzun süredir etkili olan Afrika sıcakları sona eriyor ve Balkanlar üzerinden gelene serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu, Ege bölgelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca iç Ege, ve batı Karadeniz’de kuvvetli rüzgarın etkili olması beklenirken, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda uyarı yapıldı.

Yağışların; Batı Karadeniz ile Sakarya, Çanakkale çevreleri ve Balıkesir’in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı(Su baskını, Yıldırım, Yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Rüzgarın ; İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

İllere göre hava durumuna bakılacak olursa;

 • İSTANBUL °C, 22°C
  Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bu sabah saatlerinde kuzeyi puslu ve yer yer sisli
 • ANKARA °C, 33°C
  Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • İZMİR °C, 27°C
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ANTALYA °C, 30°C
  Az bulutlu zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ZONGULDAK °C, 22°C
  Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.
 • TRABZON °C, 35°C
  Az bulutlu zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu
 • ERZURUM °C, 26°C
  Parçalı ve az bulutlu
 • DİYARBAKIR °C, 35°C
  Az bulutlu ve açık
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı