Gündem

Migros Sanal Market Bin Kişilik Personel Alımı Yapacak

Corona virüsünün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına almasının ardından vatandaşların evlerinde kalmaları için çeşitli uyarılar yapılıyor. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmamasını vurgulayan yetkililer sadece alışveriş ve sağlık hizmetleri için sokağa çıkılması gerektiğini ve bunun da sınırlandırılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Vatandaşlar imkanları dahilinde alışverişlerinin büyük bir kısmını evden çıkmadan online olarak gerçekleştirmeye başladılar. Bu konuda etkili hizmet sunmaya devam eden Migros, Sanal Market uygulamasıyla hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların evde kaldığı süreçte yaptığı alışverişler sebebiyle büyük bir yoğunluğun yaşandığı açıklandı. Yaşanan yoğunluk sonrasında siparişlere ve taleplere yetişmek için Migros yeni işçi alımı yapacağını duyurdu. Pek çok şirketin çalışanlarını işten çıkarma tehlikesine karşı Migros, 2 haftalık süreç içerisinde bin kişiyi işe almayı planlıyor.

Yeni Alınacak Personeller Ne İş Yapacak?

Migros İnsan Kaynakları departmanı konu hakkında bir duyuru gerçekleştirdi. ‘Üniversitelerin ve işletmelerin geçici süreyle kapatılmasının ardından, iş ihtiyacı bulunan vatandaşlarımıza sesleniyorum. İşletmemiz bu konuda gereken desteği sunacaktır. Böyle önemli bir süreçte bizimle birlikte çalışmak isteyen yeni arkadaşlar arıyoruz’ ifadeleri kullanıldı. Bu süreçte başvurular online olarak yapılacak. Uygun olan adaylarla yapılacak görüşmeler yine online olarak gerçekleşecek.

İşe alınan kişiler yoğun şekilde gerçekleşen siparişlerin yönetimi, reyon ve depoların düzenlenmesi ve verilen siparişlerin teslimat noktalarına ulaştırılmalarını sağlayacaklar. Sanal Market üzerinden alışveriş yapan 60 yaş ve üzeri vatandaşların siparişleri bu süreçte herhangi bir teslimat ücreti alınmadan ücretsiz şekilde gerçekleştirilecek. Market bu süreçte yaşanan yoğunluğa yetişmek için operasyonlarını aynı hızda sürdürmeye devam ediyor. Yeni personel alımının yapılacağı açıklandıktan sonra şimdiden büyük bir talep yaşandığı öğrenildi. İlanın detaylarına ve başvuru linkine Migros’un internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı