Gündem

Migros ve Şok Market Çalışanlarına Fazla Mesai İddiası!

Koronavirüs salgını önlemleri neticesinde alınan kararların her geçen gün şiddeti biraz daha artıyor. Geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, bu yasak süreci öncesinde pek çok mağduriyet yaşanmıştı. Pek çok vatandaş sokağa çıkmış ve büyük bir kalabalık meydana gelmişti.

Yaşanan büyük ihmallerin acısı çalışan emekçi insanlardan çıkarılmaya çalışıyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edildiği iki gün içerisinde tüm market zincirleri de kapatıldı. Hizmet veremeyen market zincirlerinin çalışanları da evde kaldılar. Ancak yasağın sona ermesiyle hafta içi yeniden işe başlayan market çalışanları büyük şok yaşadılar. Migros ve Şok çalışanlarına yapılan dayatma kısa süre içerisinde büyük tepkilere neden oldu.

Migros ve Şok Çalışanları 2.5 Saat Fazla Mesai Yapıyorlar

market çalışanları

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle hafta sonu çalışamayan market işçilerinin hafta içerisinde 2.5 saat daha fazla mesai yapacakları söylendi. Böylece hafta sonu yapılamayan mesainin acısı çıkarıldı. Sosyal medyada duyulan 2.5 saatlik mesai açıklaması kısa sürede pek çok kullanıcı tarafından da tepkiyle karşılandı. Migros ve Şok market işçileri ise durum karşısında tepkilerini dile getirdiler. Açıklamalarında ‘Sokağa çıkmaya yasağı nedeniyle çalışamadığımız için hafta içi her gün 12 saati bulan çalışma süremiz var. Sendikamız da hakkımızı aramak için herhangi bir şey yapmadı’ dedi. Kamuoyuna seslerinin duyurulması için çeşitli çağrılarda bulundukları belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı