Gündem

Milletvekili Bayır’dan ‘İzmir’de Ölüm İddiaları Korkunç’ Açıklaması

Corona virüs salgını devam ederken CHP’li Milletvekili Tacettin Bayır bazı iddialarda bulundu. Ülkede toplumun haber alma konusunda kısıtlandığı ve yanlış bilgilendirildiği yönündeki iddialarını gündeme taşındı. İzmir’de de görülen salgının ciddi boyutlara ulaştığı ancak gündemde yapılan açıklamalarla arasında ciddi farklılıkların yaşandığı belirtildi.

İzmir genelinde alınan önlemlerin yeterli kalmadığını vurgularken yapılan tüm uyarılara rağmen İtalya-Çeşme ve İzmir seferlerinin sanıldığı gibi iptal edilmediğini belirtti. Yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, gerçek haberler yapmak isteyen medyanın ise sınırlandırıldığı konuşuluyor. Bayır açıklamalarında ‘Doğru haber almak isteyen medya bu konuda yetkililer tarafından sınırlandırılıyor. Halkın doğru habere ulaşmasını engelleyemeyeceksiniz. Yapılan bu hareketleri şiddetle kınıyorum’ dedi.

İzmir’de Ölü Sayısı Gerçeği Yansıtmıyor

Corona virüs salgınından etkilenen ve hayatını kaybeden kişi sayısının, her gün haberlerde verilen verilerle birbirlerini tutmadığı iddia ediliyor. İl genelinde ölüm sayılarının yüksek olduğu ancak bu sayıyı gizlemek için vakaların ölüm nedenlerinin corona virüsü ile bağdaştırılmadığını iddia eden Bayır bu konuda hükümete yüklendi.

Ölen hastaların birçoğunun test sonucu beklenmeden raporlanmasından dolayı solunum yolu yetmezliği ya da zatürre gibi sebeplerden raporlama yapıldığını ancak defin işlemlerinden sonra test sonuçlarının pozitif geldiği ifade edildi. Bu konuda vatandaşlara uyarılar yapılırken sokaklarda durumun ciddiyetini anlamamış ve elini kolunu sallayarak gezen kimselerin olduğu ve acilen gerekli önlemlerin alınması gerektiği belirtildi. CHP her defasında sokağa çıkma yasağının gerekli olduğunu belirtiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı