Gündem

Milli Eğitim Bakanı Duyurdu: Eylül Ayında Kaç Hafta Olacağı Belirlenecek!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında ; “Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler” ifadelerinde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün ise; “Yaz döneminde EBA’da İngilizce dersleri devam edecek. Başlangıç seviyesinde içerikler olacak. Hobilerinize yönelik içerikler olacak. Sizin dilediğiniz her şeyi oraya taşıma gayretindeyiz.” ifadelerinde bulundu.

Bakan Selçuk; “Ziya Öğretmen ile İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Buluşması”nda cuma günü Bayburt’tan Düzce’ye, Diyarbakır’dan İstanbul’a, Türkiye’nin her bir yanında imam hatip lisesi öğrencileriyle video konferansla bir araya geldi. Bakan Selçuk, öğrencilere “Sizlerle buluşup fikirlerinize başvurmak istedim.” dedi.

Bakan Selçuk; “Süreçte edindiğimiz tecrübe, yüz yüze eğitimin muhakkak suretle olması gerektiğini ama uzaktan eğitimin de buna eklenmesinin faydalı olduğunu yani karma bir modele ihtiyacımız olduğunu gösterdi. Dünya, yüz yüze eğitimle uzaktan eğitimin iç içe olduğu karma bir modele doğru yöneliyor. Türkiye’nin de burada yerini alması kaçınılmaz. Yaz döneminde EBA’da İngilizce dersleri devam edecek. Başlangıç seviyesinde içerikler olacak. Hobilerinize yönelik içerikler olacak. Sizin dilediğiniz her şeyi oraya taşıma gayretindeyiz.” ifadelerinde bulundu.

Bu zorlu süreçte LGS, YKS gibi sınavlara girecek olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan destek gelmeye devam ediyor. Son olarak LGS’ye katılacak öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak amacıyla MEB tarafından 1000 sorudan oluşan Mayıs ayı ikinci soru destek paketi yayımlandı. Daha önce yayımlanan iki destek paketiyle birlikte toplam 2516 soru yayımlanmış oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS’ye hazırlık sürecinde sunduğumuz örnek sorularımızla öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamadan, motivasyonlarını yükselmenin çabasındayız” dedi. Bakan Selçuk, 20 Haziran’da gerçekleşecek sınavla ilgili başta sağlık tedbirleri olmak üzere her türlü detaya en ince ayrıntısına kadar hazırlandıklarını belirterek, “Uzaktan eğitim süreciyle birlikte öğrencilerimizin her an yanında olabilmek için sunduğumuz alternatif kaynakları çeşitlendirdik. Ayda bir kez yayımladığımız “Örnek Soru Kitapçığı”nı 2 kez yayımlamaya başladık. Bugün “Çalışma Soruları Destek Paketi”nin de üçüncüsünü paylaşıyoruz. Bu yeni paketle birlikte toplam 2516 soruluk bir kaynağı erişime açtık” ifadelerinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı