Gündem

Milli Eğitim Bakanı’ndan Önemli Açıklama!

Sık sık süreç ile ilgili değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk; “Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezlerindeki üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk; “Bu dönemde öğretmen arkadaşlarım gerçekten büyük bir çaba gösteriyor. Çocuklarımızı yalnız bırakmadınız, velilerimizle irtibatı kesmediniz. Çocukların eksiğinin giderilmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezlerindeki (BİLSEM) üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Son olarak; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bakan Selçuk, sosyal medya üzerinden “Uzaktan eğitimin adresi EBA kendi rekorunu güncelledi” paylaşımında bulundu.

Bakan Selçuk;Uzaktan eğitimin adresi EBA kendi rekorunu güncelledi

Tıklanma: 1.2 milyar
Aktif öğrenci: 6 milyon 90 bin 383
Canlı ders: 978 bin 313

Güncellenen ve zenginleşen içeriklerle EBA, tüm dünyada örnek gösterilen yerini sağlamlaştırdı. Emek verenlere teşekkürler.’ ifadelerinde bulundu.

YKS ve LGS ile ilgili detaylar netleşmeye başlarken, okulların ne zaman açılacağı sorusu da hala merak ediliyor. Konu ile ilgili açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında yaptı. Bakan Selçuk LGS ile ilgili “Çocukların rahat etmesi için velilerin okul bahçesi dışında beklemelerini rica ediyoruz.” ifadelerinde bulundu. Okulların 1 Haziran’da açılacağı iddiaları ile ilgili olarak da Bakan Selçuk, “MEB olarak okullar 1 haziran’da açılacak diye bir ifade kullanmadık. Bizim böyle bir ifademiz yok. 1 Haziran’da açıldığında ne şekilde bir planlamamız var gibi senaryoları sıralarken bunun içinde 1 Haziran da vardı.” şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk LGS ile ilgili;

‘LGS konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalardan sonra biz zaten teknik açıklamaları yapıp bir video yayınladık. LGS kaç yıldır yapılıyor dediğinizde aslında hep çocuklar belli okullarda sınavlara giriyordu ama bu kez farklı bir durum var. Çocuklar kendi okullarında sınava girecekler. Mevcut tedirginliği daha da arttırmamak için kendi okullarında sınava girecekler. Hemen arkasından da sınava giriş belgeleri hakkındaki belgelerin hepsini e-okul üzerinden alacaklar ve hiçbir şekilde bir yere gidip belge almayacaklar.

15 yaş üstü kimliklerde fotoğraf zorunluluğu var. Bu sene fotoğraf şartını da kaldırdık. Sınav iki oturum. Her zaman böyle yapılıyordu. İlk oturumda Türkçe-Sosyal vb. dersler, ikinci oturumda Matematik-Fen gibi dersler var. Sınav arasındaki arada çocuklarımızın öğretmenleri nezaretinde bahçeye çıkmalarını ve sosyal mesafeye dikkat ederek bahçede dinlenmelerini istiyoruz. Çocukların rahat etmesi için velilerin okul bahçesi dışında beklemelerini rica ediyoruz. Veliler sınav tamamlanana kadar okul bahçesinde olmayacak. Çocukların sadece öğretmenlerinin gözetimi altında olmalarını istiyoruz. Tüm okullarımız zaten çocuklarımız okullara gelmeden önce temizlenip, dezenfekte edilecek. Dezenfekte malzemeleri ve diğer malzemeler zaten sınıflarda olacak. Rehber öğretmenlerimiz çok daha aktif şekilde rol alacak. Planlamaları yaptık, bunları Bilim Kurulu ile de konuşacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı