Gündem

Nasa Coronavirüs Nedeniyle Çalışanlarını Eve Gönderdi

Nasa 17.000 çalışanını eve gönderdi. Coronavirüs nedeniyle çalışanların bir sonraki duyuruya kadar zorunlu emir altında evlerinde çalışmaları gerektiği duyruldu.

NASA‘nın yöneticisi Jim Bridenstine yaptığı açıklamayla 17.000 Nasa çalışanının evden çalışmaya başladığını belirtti.

Nasa Coronavirüs Nedeniyle Çalışanlarını Eve Gönderdi

Nasa’da Bir İlk Yaşanıyor

17.000 çalışanın evlerinden çalışması Nasa için bir ‘ilk’ niteliği taşıyor. Jim Bridenstine , “Tüm personeller, bir sonraki duyuruya kadar zorunlu tele-çalışmaya geçecekler. Görev için gerekirse personele yerinde erişim hakkı verilmeye devam edilecek’’ şeklinde açıklama yaptı.

Nasa Coronavirüs Nedeniyle Çalışanlarını Eve Gönderdi

Bazı çalışanların Coronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Jim Bridenstine virüsün yayılmaması için gerekli önlemleri almanın şart olduğunu da vurguladı.

Coronavirüs Nedeniyle Evden Çalışma Dönemi

Dünya Sağlık Örgütü’nün iki personelinde Coronavirüs görülmesinin ardından Nasa’da çalışanlarından bazılarında Coronavirüs tespit edilmesinin ardından 17.000 personelinin evden çalışmasına karar verdi. Bu süreçte daha pek çok büyük şirket ve kuruluş personellerini evden çalıştırıyor. Coronavirüs’ün yayılmasını engellemek için evden çalışmak elbette etkili bir yöntem. Peki virüs’ten korunmak için evden çıkmamak yeterli mi ?

Nasa Coronavirüs Nedeniyle Çalışanlarını Eve Gönderdi

Hatırlayacak Olursak Hijyen Konseyine Göre En Kirli Yerler Şöyle Açıklanmıştı;

Teneke kutu içeceklerin dış yüzeyi,el kurutma makineleri,hastane ve kamu binalarının trabzanları, fast foof ve çiğ köftecilerde uzun süre bekleyen yeşillikler, restaurantlardaki menüler,  spor salonlarında az kullanılan aletler, ortak kullanım alanlarındaki lamba anahtarları, kağıt veya madeni paralar, güzellik salonlarındaki aletler ve havlular, toplu taşıma araçlarındaki tutacaklar, kapının dış kolu,klavye ve Mouse, alışveriş, arabaları,buzdolobı kollarlı, kırmızı ışık butonları, Atm makineleri, yiyecek-içeçecek otomatları,mikrodalga fırınlar,asansör düğmeleri, çocuk parklarındaki oyuncaklar.

Nasa Coronavirüs Nedeniyle Çalışanlarını Eve Gönderdi

Hijyen Konseyinin açıkladığı en kirli yerlere temas konusunda bu süreçte ekstra dikkat edilmesi gerekiyor. Kirlerin ve mikropların daha fazla bulunduğu bu alanlar virüsün etkin olduğu şu süreçte çeşitli enfeksiyonlara ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep oluyor. Bu sebeple kalabalık ortamlardan uzak durmak mecbur kalındığında ise belirtilen nesne ve yüzeylere dokunmamak ya da bir peçete yardımıyla dokunmak doğru bir yaklaşım olacaktır.

Ayrıca telefonlar da tanınmayan Coronavirüs taşıma riski bulunup bulunmadığı bilinmeyen kişilerle paylaşılmamalı. Uzmanlar özellikle kalabalık ortamlarda tanınmayan kişilerle çok acil bir durum olmadıkça telefonları ile arama yapılmasına izin verilmemesini tavsiye ediyor.

Dünyada toplamda Coronavirüs tedeavisiyle iyileşenlerin sayısının ise son olarak 81 bin 961 olduğu biliniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı