Gündem

NASA’dan Dünya’ya Çarpacağı İddia Edilen Göktaşı Hakkında Açıklama!

Uzun zamandır tüm dünyada konuşulan resmi adı ile 52768 (1998 OR2) göktaşı, dünyaya yaklaşıyor. Bilim adamları ve Nasa konu hakkında araştırmalar yapıyor. Yapılan yeni çalışma ile birlikte Atlantik Okyanusu’nun dünyadaki en riskli bölge olduğu ortaya çıktı.

52768 (1998 OR2) isimli  asteroid NASA’nın Sentry sistemi tarafından izleniyor. Asteroid, Sentry’nin listesinde yer alan en büyük ikinci asteroit olarak biliniyor. Asteroidin tahmini çapı, 1,8 km ila 4 km arasında değişiyor. Söz konusu göktaşının 29 Nisan’da dünyaya çarpacağı iddia edilmiş ve sosyal medya üzerinden en çok konuşulan konular arasında yer almıştı.

Konu ile ilgili bugün NASA’dan açıklama geldi. Açıklamada “29 Nisan’da asteroid 1998 OR2, Dünya’yı 6,2 milyon km / 3,9 milyon mil ile güvenle geçecek. Bu asteroit hakkında bir “uyarı” olduğunu ima eden @Daily_Express makalesi yanlıştır. Tüm asteroit geçişlerinin tam listesi http://cneos.jpl.nasa.gov/ca adresinde her zaman herkese açıktır.”ifadelerine yer verdi.

Sentry, başka bir tehdit olarak algılanan asteroitin , 29075’in (1950 DA) 16 Mart 2880’de dünyaya çarpabileceği konusunda uyarı sinyali veriyor.

Dünyanın koronavirüs ile zorlu bir mücadele verdiği şu dönemde çeşitli doğal afet söylentileri oldukça paniğe ve endişeye neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde görülen Süper Ay tüm dünyadan görüntülenmiş, görüntüsü ile herkesi büyülemişti. Fakat Süper Ay yakından izlenirken Ay yüzeyine yakın noktalarda küçük parçacıkların uçuştuğu görülmüştü. Küçük parçacıklar ise merak ve endişeye sebep olmuştu. Pek çok kişi tarafından çevre kirliliği ile bağlantılı olduğu düşünülen olay kimi kişiler tarafından ise bazı doğa olaylarına işaret olarak algılanmıştı.

Son olarakNASA 17.000 çalışanını eve göndermişti. Coronavirüs nedeniyle çalışanların bir sonraki duyuruya kadar zorunlu emir altında evlerinde çalışmaları gerektiği duyruldu. NASA‘nın yöneticisi Jim Bridenstine yaptığı açıklamayla 17.000 Nasa çalışanının evden çalışmaya başladığını belirtti.

Nasa’da Bir İlk

17.000 çalışanın evlerinden çalışması Nasa için bir ‘ilk’ niteliği taşıyor. Jim Bridenstine , “Tüm personeller, bir sonraki duyuruya kadar zorunlu tele-çalışmaya geçecekler. Görev için gerekirse personele yerinde erişim hakkı verilmeye devam edilecek’’ şeklinde açıklama yaptı.

Bazı çalışanların Coronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Jim Bridenstine virüsün yayılmaması için gerekli önlemleri almanın şart olduğunu da vurguladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı