Gündem

Ne Olacak Bu İşin Sonu? Koronavirüs Son Durum

Corona Virüsü salgını dünyanın dört bir yanında panik yaratmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü, kısa süre içerisinde sayısı 30’u aşan ülkeye yayıldı. Rakamları bu kadar ürkütücü yapan en önemli nokta, Çin’in 10 milyon nüfuslu Wuhan kenti de olmak üzere pek çok şehrini karantina altına alması fakat yine de virüsün bulaşıcılığına engel olamaması.

Corona Virüsü İran’da Can Almaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde İran da Corona Virüsü tespit edilen ülkeler arasında yerini almıştı. 2 kişide Corona Virüsü teşhis ettiklerini belirten İran Sağlık Bakanlığı yetkilileri, günün ilerleyen saatlerinde belirtilen 2 kişinin hayatını kaybettiği paylaşmıştı. Koronavirüs İran’da oldukça hızlı bir yayılma gösterdi. 785 şüpheli vakanın bulunduğu İran, virüsü 28 kişide tespit etti. Resmi rakamlara göre 5 kişi Corona Virüsü’ne bağlı gelişen enfeksiyon sebebiyle hayata gözlerini yumdu.

Sağlık Bakanlığı yetkilisi Minou Mohrezyeni tarafından yapılan açıklamalarda virüsün tüm ülkeye yayılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.

İran’da 13 farklı bölgede yayıldığı düşünülen Corona Virüsü salgını sebebiyle Van’da kontroller artırıldı. Van’da Corona Virüsü şüphesiyle 5 kişi hastaneye kaldırıldı. Vatandaşın sosyal medya üzerinden sınır kapılarının kapatılması konusunda yaptığı yoğun baskı sonucunda İran’la sınır kapıları kapatıldı.

Ne Olacak Bu İşin Sonu? Koronavirüs Son Durum

İtalya Corona Virüsü Salgınından Çok Etkilenen Ülkelerden

İtalya Corona Virüsü salgını sebebiyle Uzak Doğu ülkeleri dışında en çok hastaya sahip olan ülkelerin başında geliyor. Resmi rakamlara göre 89 kişinin Corona Virüsü taşıdığı belirtilirken, 2 kişi de virüs sebebiyle hayatını kaybetti. İtalya geniş güvenlik önlemleri almaya başladı. İlk olarak Venedik Karnavalı’nı iptal eden ülke, halka evde kalmaları yönünde uyarıda bulundu. Bu önlemlere ek olarak spor müsabakaları da ertelenip, okullar tatil edildi. Pek çok şirket çalışanlarının işe gelmeyecekleri yönünde açıklamalarda bulundu.

Güney Kore’de Corona Virüsü Salgını Hızla Artıyor

Güney Kore Çin’den sonra Corona Virüsü salgınından etkilenen en yüksek kişi sayısına sahip olan ülkelerin başında geliyor. Süper bulaştırıcı bir kadının kiliseye giderek ayin esnasında yüzlerce kişiyi enfekte etmesi üzerine Corona Virüsü vaka sayısı 602’ye ulaştı. 5 kişinin hayatını kaybettiği Güney Kore’de salgın sebebiyle en yüksek alarm seviyesine geçildi.

Ne Olacak Bu İşin Sonu? Koronavirüs Son Durum

Corona Virüsü Sebebiyle Dünyada Son Durum

Dünya üzerinde toplam 78,823 kişide Corona Virüsü tespit edildi. Bu kişilerin 2,462’si hayata gözlerini kaparken 23,341 kişi de Corona Virüsü’nü yendi. Kimi kişilerin negatif çıkan test sonucu bir süre sonra pozitife dönebiliyor, yani Corona Virüsü kişiye tekrar bulaşabiliyor veya vücuttan hiç atılamayabiliyor. Konu üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı