Gündem

Netflix 2020 Yapımları Virüsten Etkilenecek mi?

Yayınladığı dizi, film ve belgeseller ile dünyanın en büyük eğlence platformlarından biri olan Netflix, Koronavirüs nedeniyle 2020’de çıkacak yapımları izleyicileri ile buluşturup buluşturamayacağı merak konusu oldu.

Coronavirüs ortaya çıktığından bu yana tıklanma ve izlenme sayısını bir hayli arttıran Netflix, bazı dizi çekimlerini durdurma kararı almıştı. Sevilen birçok dizisinin çekim durdurma haberi izleyicilerini üzse de Netflix’den iyi haber geldi. Duran çekimlere rağmen 2020’de çıkacak yapımlarda çok büyük bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Bu yıl yayımlanacak birçok dizinin bölümlerinin büyük oranda çekildiğini açıklayan Netflix, bugünlerde çekilen bölümlerin düzenlemesinin yapıldığını da ekledi.

Örnek olarak çok sevilen The Crown dizisinin dördüncü sezonunun bitmek üzere olduğu haberini verdi.

2020 yapımlarını büyük ölçüde düzenlediklerini hatta 2021 yapımlarına odaklanmaya başladıklarını belirten Netflix şirketi 2021’de çıkacak yapımlarda bile ciddi ilerleme katettiklerini söyledi.

Netflix İyi Sonuçlar Elde Etti

Geleneksel sinema sektörünün aldığı Coronavirüs darbesi Netflix şirketine vurmadı. 2020 yılının ilk üç ayında abonelerine toplam 15,8 milyon yeni abone ekleyen Netflix bu üç ayda toplam 5,77 milyar dolar gelir elde etti. Bu sayede dünya genelinde toplam 182 milyon abone sayısına ulaşmış oldu. Bu abonelerin birçoğunu da Türk izleyiciler oluşturuyor. Bununla yetinmeyen Netflix şirketi, yeni yapımlara ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor ve eğlence sektörüne bu sayede destek olmayı sürdürüyor.

Çekimlerine Ara Verilen Netflix Dizileri

Dünyayı etkisine altına alan Covid-19 virüsü dizi çekimlerini de etkiledi. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla çekimlerine bir süre ara verme kararı alan diziler şu şekilde:

The Witcher 2. Sezon

Stranger Things 4. Sezon

Lucifer 5. Sezon

Russian Doll

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı