Gündem

Normalleşmede Yeni Dönem Başlıyor! Restoran ve Kafeler Ne Zaman Açılacak?

Salgınla mücadele hız kesmeden devam ederken bu süreçte normalleşme adına yeni bir adım atıldı. Çeşitli planlamalar yapılırken sürecin kademeli bir şekilde gerçekleşeceği ifade edilmişti. Bunun ardından alışveriş merkezlerinin açılması için tarih verildi. Yoğunluğa göre şehirlerde alışveriş merkezleri 11 Mayıs tarihinden itibaren açılmaya başlanacak.

Bu sürecin yeni normal olduğu ve eski düzene dönmenin henüz pek mümkün olmadığının da altını çizen yetkililer, alışveriş merkezlerinde yeni tedbirlerin alınacağını belirttiler. Bu süreçte Tarım ve Orman Bakanlığı yeni bir öneride bulundu. 30 büyükşehir ve Zonguldak haricinde kalan şehirlerde kafe ve restoranların kademeli olarak yeni tedbirler ışığında açılmasını istedi.

Pek çok vatandaş yeniden kafe ve restoranların ne zaman açılacağını merak etmeye başladılar. Bunun üzerine yeşil ışık yakıldı. Yakın zamanda kafe ve restoranlar için de güzel haberlerin gelmesi bekleniyor.

Yeni Talepler Gelmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında normalleşme adımları için yeni bir komisyon kurulmuştu. Bu komisyon çerçevesinde bakanlıklar tarafından da yeni öneriler ve talepler arka arkaya gelmeye başladı. 50 şehirde kafe ve restoranların yeniden açılması istendi. Bu talebin Bilim Kurulu tarafından bu hafta yapılacak bir toplantı sonrasında değerlendirilmesi ve değerlendirmenin ardından da karara bağlanması bekleniyor. Bakanlık bu süreçte hayvan satış pazarlarının da gerekli önlemler alınarak yeniden açılması gerektiğini talep etti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı